takip et takip et
Manşet

30 Mart 2020 - 14:33:28

Koronavirüs Tedbirleri ile Tarımsal ve Hayvansal Üretim Devam Edecek

Koronavirüs Tedbirleri ile Tarımsal ve Hayvansal Üretim Devam Edecek Vali Dr. Ozan Balcı, Koronavirüs salgınıyla mücadelenin devam ederken, alınan tedbirlere uyarak tarımsal ve hayvansal üretimin de yapılacağını söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” ilk toplantısını Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirdi. Koronavirüs tedbirleri hassasiyetle devam ederken Vali Dr. Ozan […]

Koronavirüs Tedbirleri ile Tarımsal ve Hayvansal Üretim Devam Edecek

Vali Dr. Ozan Balcı, Koronavirüs salgınıyla mücadelenin devam ederken, alınan tedbirlere uyarak tarımsal ve hayvansal üretimin de yapılacağını söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” ilk toplantısını Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.

Koronavirüs tedbirleri hassasiyetle devam ederken Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında, ilçelerde kaymakamlar tarafından takip edilecek “Tarımsal ve Hayvansal Üretimi İzleme ve Değerlendirme Kurulu” kontrolünde tarımsal ve hayvansal üretim sürdürülecek.

Panik ve korkuya gerek olmadan tarımsal ve hayvansal üretimin devam edeceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımı çok önemsiyoruz. Çiftçimizin ve üreticimizin yanındayız. Tokat tarım memleketi. Tarım teşkilatımız çok güçlü ve çok çalışkan. Çok kıymetli veterinerlerimiz, ziraat mühendislerimiz, çiftçilerimiz var. Hem bitkisel, hem hayvansal üretimin, hem tarımsal sanayinin yapılabilmesi ve tarım işçilerimiz için her türlü tedbiri alarak çalışmalarımızı yapacağız.” dedi.

Hedefin, Koronavirüs ile mücadele tedbirlerinin aksatılmadan, çiftçinin ve üreticinin işlerini kolaylaştırmak olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımsal ve hayvansal üretim de yaşamsal bir konu. Paniğe ve korkuya kapılmadan, alınan kararlara uyarak tarımsal ve hayvansal üretimin düşmemesi, çiftçilerimizin işinin kolaylaşması ve üretimin devam için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kurulun, Tokat genelinde, tarım takvimini çıkararak, bitkisel ve hayvansal üretimi gün gün planlayıp, yol haritasını oluşturacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, bitkisel ve hayvansal üretim, tarımsal sanayi, tarım işçilerinin durumu ve diğer konuların başlık başlık sıkı bir şekilde takip edileceğini söyledi.

Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistemi önemsediğini belirterek kurulda görev alan herkese teşekkür etti.

Toplantıya tarım teşkilatının temsilcileri katıldı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR