Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı Sallantıda

featured

Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde yenilgi yaşayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderlik koltuğu şu anda belirsizlik içinde. Kılıçdaroğlu görevi bıraktığı takdirde, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CHP’nin başına geçmesi bekleniyor. Ancak İmamoğlu yalnız değil, çünkü Özgür Özel’in de CHP Genel Başkanlığı koltuğunu istediği bilgiler arasında yer alıyor.

CHP Genel Başkanlığı için 2. tur seçimlerinde adayların salt çoğunluğu alamaması sonucunda Türkiye, 28 Mayıs’ta yeniden sandık başına gitti. Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. turda galip gelmesiyle birlikte Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu zor durumda kaldı. Ancak seçim sonrası birçok kesimden Kılıçdaroğlu’na CHP Genel Başkanlığı görevini bırakması çağrıları yapıldı. Kılıçdaroğlu ise seçim gecesi yaptığı açıklamada, “Bana oy veren 25 milyon vatandaşımızı moralli bir şekilde dimdik ayakta görmek istiyorum, yürüyüşümüz sürüyor ve buradayız” diyerek görevine devam edeceğini işaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise görevi bırakıp bırakmayacağı merak edilen bir diğer isim oldu. İmamoğlu, “Kimse endişe etmesin. Her şey yeniden başlıyor. Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir” diyerek göreve hazır olduğunu ifade etti. Ancak CHP içerisinde koltuğu isteyen tek kişi İmamoğlu değil.

Özellikle seçim döneminde hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sert eleştirileriyle dikkat çeken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in de CHP Genel Başkanlığı koltuğuna talip olduğu bilgiler arasında yer alıyor. Özel, seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı son değerlendirmede, “Hiçbir şey olmamış gibi davranmıyoruz. Üzerimize düşenin fazlasını yapacağız” şeklinde konuşarak “Görevi istiyor” yorumlarına neden oldu.

Eski CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise yaptığı açıklamada, “Bizim fıtratımızda adam satmak yoktur ama sayın Kılıçdaroğlu çekilirse genel başkanlığa aday olmayı düşünebilirim” diyerek görevi isteğini açıkça dile getirdi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı Sallantıda

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com