Kayseri’deki olaylar sonrası 474 kişi gözaltında

featured

Milli Savunma Bakanı Güler, Suriyeli bir çocuğa yönelik cinsel istismar olayıyla ilgili Türkiye’deki gelişmeleri değerlendirdi ve devletin kararlı mücadelesinin ülkenin huzurunu bozmaya çalışanları durduracağını vurguladı. İçişleri Bakanı Yerlikaya, Kayseri’deki olayın ardından Suriyeli vatandaşlara karşı provokatif eylemlere dikkat çekerek, yaşanan olaylarla ilgili 474 kişinin yasa dışı faaliyetler nedeniyle gözaltına alındığını açıkladı. Bu kişiler arasında çeşitli suçlardan adli kaydı bulunan 285 kişi yer almakta. Yerlikaya, vatandaşları provokasyonlara karşı sakin olmaları ve hukuka uymaları konusunda uyarırken, devletin güçlü olduğunu ve hukukun üstünlüğünü koruyacağını vurguladı.

Milli Savunma Bakanı Güler, Suriyeli Çocuğa Yönelik Olay Hakkında Konuştu

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Kayseri'deki Suriyeli bir çocuğa yönelik cinsel istismarın ardından yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu. Güler, "Türkiye'ye karşı bazı unsurların kamu düzenini bozma girişimleri, devletimizin birimlerinin gösterdiği özverili çabalar sayesinde başarısız olacaktır" dedi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın Uyarısı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kayseri'deki olayın ardından ülke genelinde Suriyelilere karşı provokatif eylemler yapıldığını belirtti. Yerlikaya, bu eylemler sonrasında yasa dışı yollara başvurularak 474 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Gözaltılar ve Detayları

Gözaltına alınan kişilerin 285'inin göçmen kaçakçılığı, yaralama, uyuşturucu ticareti, yağma, hırsızlık, mala zarar verme, cinsel taciz, dolandırıcılık, sahtecilik, tehdit, hakaret ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi suçlardan adli kaydının bulunduğu tespit edildi.

Provokasyonlara Karşı Uyarılar

Bakan Yerlikaya, "Provokasyonlara gelmeyelim. Sakin ve tedbirli davranalım. Hukuk dışı yollara başvurarak insanlara, çevreye ve mala zarar vermemeliyiz. Devletimiz güçlüdür. Devlete ve millete karşı bu tür komplolar kuranlar gereken cezayı alacaklardır" ifadelerini kullandı.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Kayseri’deki olaylar sonrası 474 kişi gözaltında

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş