KATLİAMLARI UNUTMAK TARİHTEN İBRET ALMAMAKTIR

featured

Eğitim Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Develi ;” 26 Şubat 1992’de Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasına Ermeniler tarafından yapılan saldırıda yüzlerce masum insanın katledildiği Hocalı Katliamı” hakkında bir mesaj yayımladı.

Develi mesajında şunları söyledi.

“26 Şubat 1992’de Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasına Ermeniler tarafından yapılan saldırıda yüzlerce masum insan katledilmişti. Acılar dinmedi, katillerden hesap sorulmadı.

Dünyanın özellikle bazı bölgelerinde artık sıradanlaşan bu katliamları unutmamak, unutturmamak, canilerin ve katillerin vicdanlardaki yerini tarif etmek insanlığa karşı önemli bir sorumluluktur.

Sendika olarak, dünyanın neresinde olursa olsun, tüm masumların acısını acımız bildik; zulme uğrayan kim olursa olsun, hakkını, hukukunu savunduk. Hocalı başta olmak üzere, her katliamı, ‘unutulan katliam tekrarlanır’ bilinciyle yıl dönümünde vicdanlara bir çağrı olarak gündemimize aldık. Katliamları, bunları planlayan canileri ve katilleri, sıradanlaştıranları ve olağan görenleri hep kınadık, lanetledik. Bu saldırıları gerçekleştiren Ermenistan’ın, işgal altında tuttuğu Karabağ’dan kayıtsız şartsız çekilmesini her fırsatta ifade ettik.

Politik algı ve oyunlarla yaşanan acıları oldubittiye getirip, zulmü payidar kılmaya çalışanlara, hakkın ve adaletin bilfiil 44 gün süren kararlı karşı koyuşu ile hadleri bildirilmiş, 30 yıl süren hasret ve hicrandan sonra Hocalı’nın intikamı alınmış, Karabağ özgürlüğüne kavuşmuştur. Ermenistan ve Ermeniler üzerinden siyaset üretmeye çalışan derin lobiler de dâhil, örgütlü işgalin müsebbibi kadrolar, ilahi adaletin tecellisiyle kendi düzenlerini, istikrarını bile sağlayamaz duruma düşmüştür.

Karabağ’ın işgalinden özgürleşmesine kadar geçen süreç herkes tarafından ibretle incelenerek ders çıkarılmalı, bölge barışı için hangi sebeple olursa olsun, öldürmeye dayalı bir asabiyet veya düşmanlık terk edilmeli, yerine birlikte var olma ve yardımlaşma iradesi tesis edilmelidir. Dünyanın, bu hassasiyetleri taşıyan, işgal eden ve masumların katledilmesinden medet ummayan siyasetçiye ve devlet aklına ihtiyacı var.

Zalime anlayış göstermek, mazluma zulmü payidar kılmaktır. Seyirci kalınacak her zulüm bir gün dönüp seyircisini de vuracaktır.

Eğitim-Bir-Sen olarak, tarih boyunca yapılan tüm katliamları lanetliyoruz. Hocalı başta olmak üzere, katliamları hatırlatmaya devam edeceğiz. Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını paylaşıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.” dedi

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
KATLİAMLARI UNUTMAK TARİHTEN İBRET ALMAMAKTIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com