takip et takip et
Manşet

13 Mayıs 2020 - 15:36:33

“Kadının Gücü Tokat’ın Gücü” Tokat Kadın Kooperatifleri İle Tokat’ın Ürünleri Türkiye’ye Sunulacak

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Tokat’ın Gücü Kadının Gücü sloganı ile Tokat Merkez ve ilçelerde kurulan Kadın Kooperatiflerinin üretecekleri ürünler için yapılan logo, dizayn, tasarım çalışmaları ve ürünlerin tüm Türkiye’ye ulaştırılmasını sağlayacak sistem ile kooperatiflerin yapacağı projeler ele alındı. Tokat merkezde ve ilçelerde ilçe adı ile kurulan ‘Tokat Kadın Kooperatifleri’ çatısı altında bir araya gelen […]

Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda Tokat’ın Gücü Kadının Gücü sloganı ile Tokat Merkez ve ilçelerde kurulan Kadın Kooperatiflerinin üretecekleri ürünler için yapılan logo, dizayn, tasarım çalışmaları ve ürünlerin tüm Türkiye’ye ulaştırılmasını sağlayacak sistem ile kooperatiflerin yapacağı projeler ele alındı.

Tokat merkezde ve ilçelerde ilçe adı ile kurulan ‘Tokat Kadın Kooperatifleri’ çatısı altında bir araya gelen kooperatiflerin hedefinin Tokat’ın ürünlerini Türkiye ve dünya insanına ulaştırmak olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Marka, logo, dizayn tasarımları devam ediyor. Kadın kooperatiflerimizin TKDK desteklerinden yararlanması için proje çalışmaları yapıyoruz. Kuracağımız elektronik sistemle ürünleri nihai tüketicilere sunacığız. Kooperatifin bir üzüm salkımı gibi büyümesini istiyoruz. Tokat’ın kıymetli ürünlerini Türkiye ve dünya insanıyla buluşturmayı hedefliyoruz. Tokat’ın yöresel ürünlerini ve kadınların gücünü ön plana çıkaracağız.  Nihai hedefimiz 5 yıl sonra 10 bin kadını kooperatif çatısı altında toplamak.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ın ekonomisine, esnafımıza, çiftçilerimize, üreticilerimize, kadınlarımıza büyük destek sağlayacağız. Kadının aklından, zekâsından, yetenek ve yetilerinden faydalanılmasını önemsiyoruz. Onların gücünü önemsiyoruz. Kadının gücü Tokat’ın gücü. Biz kadınlarımızı destekleyeceğiz ve yalnız bırakmayacağız, işi birlikte yapacağız.” diye konuştu.

Kadın girişimcilere ve kurulan kooperatiflere desteğinin tam olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, kurulacak sistem ve model ile çalışmanın Türkiye’ye örnek olmasının hedeflendiğini vurguladı.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR