Kabine yarın toplanıyor! Gündemde memurları yakından ilgilendiren konu da var

featured

Kabine toplantısında ayrıca Körfez turunun yansımaları da ele alınacak ve bu konunun önemi üzerinde durulacak. Toplantıda, memurların mali sosyal haklarının belirleneceği toplu sözleşme de masada olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yapılan bu toplantının sonuçları ülkemizin geleceği için büyük öneme sahip olacak.

KÖRFEZ TURUNUN ETKİLERİ DEĞERLENDİRİLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 3 gün boyunca gerçekleştirdiği Körfez ziyareti sonrasında, ilk Kabine toplantısı yarın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak. Konuyla ilgili CNN Türk muhabiri Arda Erdoğan, gündem maddelerini şu şekilde açıkladı: “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suudi Arabistan, Katar ve BAE’yi kapsayan turunda, 18 anlaşma ve 1 ortak bildiri yayınlandı. Bu anlaşmalar, savunma, sağlık, yenilenebilir enerji ve uzay endüstrisi konularında gerçekleştirildi. İHA satışı gibi anlaşmalar Suudi Arabistan’a yapıldı. BAE ile imzalanan 13 anlaşma ise toplamda 50.7 milyar dolar tutarında olduğu açıklandı. Bugün yapılacak Kabine toplantısında, imzalanan bu anlaşmaların etkisi ve diğer başlıklar değerlendirilecek.Öte yandan, Tahıl koridoru konusunda Rusya’nın çekildiği bilgisi daha önce kamuoyuna duyurulmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridorunun tekrar aktif hale gelmesi için diplomasi faaliyetleri yürütüyor. Bu konu da Kabine toplantısında ele alınacak ve atılması gereken adımlar değerlendirilecek.

EKONOMİDEKİ SON DURUM ELE ALINACAK

Çevrende ekonomi ve iç siyaset gibi konulara yoğunlaşıyorsun. Bu içerikte, ÖTV düzenlemesinin piyasalar üzerindeki etkisi ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın iş dünyasıyla yaptığı toplantı konuşulacak. Ayrıca, orta vadeli planların durumu hakkında Kabine’nin gündeminde tartışmalar yapılacak.Kabinede ayrıca memurları yakından ilgilendiren konular üzerinde de durulacak. Ağustos ayı itibarıyla memurların toplu sözleşme takvimi başlıyor. Bu toplu sözleşme, 4 milyon memur ve 2.5 milyon memur emeklisi için 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirlenmesini kapsıyor.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Kabine yarın toplanıyor! Gündemde memurları yakından ilgilendiren konu da var

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com