İLK BİYOGAZ ÜNİTESİ UYGULAMASI TOKAT’TA KURULDU

featured

Enerji Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı Ortaklaşa Projesi Tokatta Uygulanmaya Başladı,

Dünyada artan insan nüfusu enerji kullanımında tasarruf tedbirleri almayı gerektirmektedir. Bu kapsamda; Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Bakanlığımızın ortaklaşa yürüttüğü bir çalışmada, ülke genelinde Biyogaz üretim üniteleri kurulmaktadır. Doğayı koruyarak, potansiyel enerjiyi kullanılabilir enerji haline getirme fikri ile İlimizde Emirseyit ve Akyamaç Köylerinde ikamet eden ve küçük çaplı hayvancılıkla uğraşan aile işlemesi olan iki yetiştiricimize, kullanacakları günlük gaz ihtiyaçlarını karşılayacak olan Biyogaz üniteleri Emirseyit Beldemizde ve Akyamaç Köyümüzde iki Kadın çiftçimize demostratif amaçla teslim edildi.
Üretim ve kurulum aşamalarındaki ilgi ve alakalarından dolayı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına ve Temsan A.Ş’ye teşekkür ederiz.
Sera gazlarının atmosfere salınması sonucu oluşacak iklim değişikliği etkisini engellemek, yetiştiricilerimizin giderlerini azaltmak, hayvansal kirlilik olarak görülen metan gazını verimli bir kaynak olarak kullanmak ve yetiştiricilerimize yeni bir bakış açısı kazandırmak hedefi ile uygulayacağımız çalışmanın insanlığa faydalı olmasını dileriz. İlimize ve yetiştiricilerimize hayırlı uğurlu olsun.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İLK BİYOGAZ ÜNİTESİ UYGULAMASI TOKAT’TA KURULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com