İkinci Geleneksel Çiftçi ve Öğrenci Buluşması Gerçekleşti

featured

Yeşilyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Üniversitemiz Tarım ve Mühendislik Kulübü İşbirliği ile düzenlenen “2. Geleneksel Çiftçi ve Ziraat Mühendisliği Öğrencileri Buluşması” etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe, Prof. Dr. Ebubekir ALTUNTAŞ, Prof. Dr. Hüseyin ŞİMŞEK, Prof. Dr. Gazanfer ERGÜNEŞ, Prof. Dr. Sedat KARAMAN ve Arş. Gör. Dr. Mustafa GÜZEL ile Tarım ve Mühendislik Kulübü Başkanı İlayda BACAKOĞLU, Başkan yardımcıları Hakan AKDENİZ, Şerife Aysuhan GEDİK ve bölüm öğrencileri katıldı.
Etkinlik kapsamında öğrencilerimiz şeker pancarı tarlasında çiftçilerle buluşarak, pancar hasadı ve pancarda baş kesme işlemi gerçekleştirdiler. Ayrıca öğretim üyelerimiz üreticilere yönelik olarak, büyük çaplı işletmeler için tarımda makine kullanımının önemi konusunda bilgilendirme yaptılar.
Etkinlik kapsamında öğretim üyelerimiz ve öğrencilerimiz Yeşilyurt İlçesi Kaymakamı Murathan CEBECİ’yi, Yeşilyurt İlçesi Belediye Başkanı Muhsin YILMAZ’ı, Yeşilyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zir. Müh. İbrahim TÜRK’ü de ziyaret ettiler. Ziyaretlere Almus İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Selim KEPENEK ve Ziraat Mühendisi Özgür ÜSTÜNDAĞ da katıldı.
Öğrenci Çiftçi buluşması kapsamında öğrencilerimiz Yeşilyurt İlçesindeki şeker pancarı toplama alanı ve silosunu da gezerek bilgi aldılar. Çamlıbel Pancar Bölge Müdürü Mehmet ERASLAN tesis hakkında ziyaretçilere bilgi verdi. Etkinlik grubu daha sonra Candemir Grup Besiciliği İşletmesini ve Yeşilyurt ilçesindeki Tarım Alet ve Makineleri İmalatı yapan Karakaş Tarımın üretim tesisinde inceleme yaptı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İkinci Geleneksel Çiftçi ve Öğrenci Buluşması Gerçekleşti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com