takip et takip et
Manşet

30 Kasım 2020 - 13:28:59

Hıfzıssıhha Kurulları Toplandı

İl Hıfzıssıhha Kurulu ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı. Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadelelerinin ele alındığı toplantıda, maske, mesafe ve hijyenin önemi vurgulanarak, COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, tedbirlerin uygulanması ve genel durum değerlendirmesi yapıldı. Pandemi ile mücadelede fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına, kamu görevlilerine […]

İl Hıfzıssıhha Kurulu ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Toplantısı Valilik Toplantı Salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında video konferans yöntemiyle toplandı.
Koronavirüs (COVİD-19) ile mücadelelerinin ele alındığı toplantıda, maske, mesafe ve hijyenin önemi vurgulanarak, COVİD-19 ile mücadele kapsamında alınan tedbirler, tedbirlerin uygulanması ve genel durum değerlendirmesi yapıldı.
Pandemi ile mücadelede fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına, kamu görevlilerine teşekkür eden Vali Dr. Ozan Balcı, vaka artışları göz önüne alınarak pazar yerleri, hayvan pazarları, oto pazarları, AVM’ler, lokanta, kafe gibi vatandaşların yoğunlukta olduğu yerlerde tedbirlerin sıkı bir şekilde uygulanacağını; nikah, düğün törenleri ile cenaze taziyelerinin sıkı denetleneceğini belirtti.
Tokat’ta il ve ilçe girişlerindeki HES kodu uygulaması kararını anımsatan Vali Dr. Ozan Balcı, kamu kurum ve kuruluşlarında da bu uygulamanın devam edeceğini vurguladı.
Vali Dr. Ozan Balcı, filyasyon ekipleri ve mahalle timlerinin çalışmalarını önemsediğini ifade ederek, zorunlu karantinada olanların sıkı denetleneceğini kaydetti.
Ana cadde ve duraklarda maske ve mesafe kurallarının yanı sıra sigara içme yasağına yönelik denetimlerin devam edeceğine işaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet ederek, “Tedbirlere uymamanın vebali de var, yaşlılarımız var onları ve insanlarımızın her birinin sağlığını önemsemeliyiz. Vaka sayılarını indirmemiz lazım, bunun olacağına da inanıyorum. Rehavete kapılmadan tedbirlere uymaya devam etmeliyiz.” dedi.
Vali Dr. Ozan Balcı, koronavirüsle mücadele kapsamında bilgilendirme ve salgını önleme anlamında çalışmaların titizlikle devam edeceğini bildirdi.
Toplantıya Vali Yardımcısı Osman Sarı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, başhekimler, emniyet müdürleri, jandarma komutanları ve kurul üyeleri katıldı.
 

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR