takip et takip et
Güncel

29 Mayıs 2019 - 09:42:51

HANIMLARDAN AÇIK HAVADA KURS ETKİNLİĞİ

Tokat Belediyesi Hanımeli Kültür Merkezleri kurslarını açık havaya taşıdı.

Tokat Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Hanımelleri ve Mahalle Konaklarında yürütülen kurslara katılan Tokatlı kadınlar, açık havada ders etkinliği yaptı.

Etkinlik kapsamında Behzat Hanımeli, Gülbahar Hatun Hanımeli, TOKİ Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezleri gibi merkezlerde kurslara katılan kadınlar, Kanal Tokat’ta, açık havada ders yaptılar. Toplam 30 kurs ve 200 kursiyer, tahta baskı, çini, spor, müzik iğne oyası, el nakışları, el örgüsü, okuma yazma kurslarını açık havada işledi.

Kanal Tokat manzaralı Şehitler Parkında bir taraftan ders yapan kursiyerler, bir taraftan da açık havanın ve güneşin tadını çıkardı. Etkinlikte hanımlar iğne oyası işledi, dolma sardı, resim yaptı. Ayrıca açık havada okuma etkinliği de gerçekleştirildi. Açık havada işlenen derse katılan 78 yaşında ki Cevriye Polat, temiz havayı çok sevdiğini, yapılan etkinliğin çok verimli olduğunu söyledi. Toplamda 30 kurs ve 200 kursiyerin katılımı ile yapılan program hakkında açıklamada bulunan Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Arzu Arslan, “Tüm Türkiye genelinde okullarda uygulanan açık havada ders etkinlikleri projesini biz kendimiz yetişkin eğitiminde de uygulayalım dedik. Tokat Belediyesi TOKMEK kursları tüm birimlerimiz olarak hanımlarımıza açık havada kurs işledik. Hanımların çok mutlu olduğunu gördük. Hanımlar açık havada nakış işliyorlar, filografiler, resimler yapıyorlar. El işleri, müzik, spor, kitap okuma etkinlikleri akşama kadar devam edecek. Katılım güzel, hanımlardan da güzel dönütler alıyoruz. Hayat boyu öğrenmenin devam ettiği düşüncesi ile sadece okullarda değil, yetişkin eğitiminde de bazı projelerin etkili ve verimli olduğunu gördük. Bir günle kısıtlı kalmayacağız, ilerleyen dönemlerde açık hava ders etkinliklerimize devam edeceğiz” dedi.

Açık hava etkinliğine katılan Cevriye Polat’ın örnek bir insan olduğunu belirten Gülbahar Hatun Hanımeli Kültür ve Sanat Merkezi Müdürü Arzu Arslan, “78 yaşında teyzemiz Cevriye Polat, kendisi 4 yıldır kurslarımıza geliyor. Bir kursu tamamladıktan sonra farklı bir kursla devam ediyor. Gençlere de güzel örnek oluyor. Kurslara gelenleri ben yapıyorum sizde yapabilirsiniz diye motive ediyor. Hayata bağlı, onun mücadelesi bizleri çok etkiliyor, yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz onun sayesinde” şeklinde konuştu.


Kaynak

http://tokat.bel.tr/sayfa/detay/1870

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR