takip et takip et
Manşet

9 Mart 2020 - 12:46:42

Halk Eğitim Kursları Açılmaya Devam Ediyor

Vali Dr. Ozan Balcı, il ve ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile bir araya geldi. Valilik Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Tokat Valiliği koordinesinde yürütülen Hayat Boyu Tokat kapsamında, Her Köye Bir Kurs Köyler Hayat Olsun projesi ile Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslar ve yapılan çalışmalar ele alındı. Tüm köylerde kültürel, sanatsal, bilimsel kursların açılmasını önemsediğini […]

Vali Dr. Ozan Balcı, il ve ilçe Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ile bir araya geldi.
Valilik Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda Tokat Valiliği koordinesinde yürütülen Hayat Boyu Tokat kapsamında, Her Köye Bir Kurs Köyler Hayat Olsun projesi ile Halk Eğitim Merkezlerinde açılan kurslar ve yapılan çalışmalar ele alındı.
Tüm köylerde kültürel, sanatsal, bilimsel kursların açılmasını önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı,Tokat’ta kurs açılmayan köy kalmayacağı vurgusu yaptı.
Şuana kadar 233 köye 308 kurs açıldığı, 2020 yılı sonuna kadar ise 401 kurs açılmasının hedeflendiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, halk eğitim merkezleri kursları kapsamında, sportif, kültürel, sanatsal, bilimsel kurslar açılmaya devam edileceğini kursların bir yaşam merkezi haline getirileceğini ifade etti.
Halk Eğitim Merkezi kurslarını insanlara dokunduğu için önemsediğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, daha çok kurs açılacağını, kurs açılmadık köy kalmayacağını, engellilere yönelik kurslar açılmasını önemli bulduğunu ifade etti.
Vali Dr. Ozan Balcı, “Şuana kadar yapılan çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Memleket ve millet adına çalışıyorsunuz, yorulmadan, yılmadan, yılgınlık göstermeden, aşkla, şevkle, merhametle çalışmaya devam edeceğiz. Emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.
Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, ilgili müdür yardımcısı, il ve ilçe halk eğitim müdürleri katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR