ss
TÜRK TARIMININ PARLAYAN YENİ YILDIZI TOKAT
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün çalışmaları ile ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, “Türk Tarımının Parlayan Yeni Yıldızı Tokat sloganıyla Tokat tarımını marka haline getirecek projelerle değer üreteceğiz” dedi.
İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yapılan çalışmalar ile ilgili Vali Dr. Ozan Balcı’ya brifing sundu.
 
Valilik toplantı salonunda Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin ve Müdür Yardımcıları, Şube Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda, Tokat’ın tarımsal verileri, devam eden ve yapılması teklif edilen Bakanlık, İl Özel İdaresi ve DOKAP projeleri ile ilgili değerlendirme ve bilgilendirmeler yapıldı.
 
2000-2018 yıllarında uygulanan yatırım ve projeler ile 2019 yılı için teklif edilen yatırım ve projeler hakkında sunumların yapıldığı toplantıda, Tokat tarımına yön verecek bitkisel üretim projeleri olan Bağcılığı Geliştirme, Seracılığı Geliştirme, Sertifikalı Tohumluk kullanarak Hububat Üretimini Geliştirme, Yem Bitkileri Üretimini Geliştirme, Yemeklik Dane Baklagil Üretimini Geliştirme, Ceviz Üretimini Geliştirme, Tokat İli Jeotermal Kaynaklı Fide Üretim Tesis Projesi, Organik ve İyi Tarım Uygulamalarını Geliştirme, Yaylak ve Mera Alanlarında Otlatmayı Düzenleyici Yapı ve tesislerin Yapımı, Çilek Üretimini Geliştirme, Kesme Çiçekçiliği Geliştirme Projeleri ile Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var, Besilik Dana Üretimi ve Mera Hayvancılığını Geliştirme, Buzağılar Ölmesin İşletmeler Boş Kalmasın, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Arı ve Bal, Süt ve Süt Ürünleri İşletmelerinin Geliştirilmesi gibi hayvansal üretim projeleri detaylı olarak anlatıldı.
 
Sunum sonrası yaptığı değerlendirme konuşmasında Vali Dr. Ozan Balcı,  sunumu çok beğendiğini ve iyi çalışılmış olduğunu belirterek, emeği geçenlere, sunuma katılanlara tek tek teşekkür etti.
 
“Hep beraber Tokat tarımına katkı sağlayacağız” diyen Vali Ozan Balcı, hayvancılık projeleri, bitkisel projeler, denetim, marka, pazarlama projeleri, tesisler ve hastalıklarla mücadele projeleri ile tek hedefin, Tokat tarımını marka haline getirmek olduğunu ifade etti. Vali Ozan Balcı, “Tokat’ı marka yapmak için değer üreteceğiz, katma değer üreteceğiz, milleti zenginleştireceğiz, üretime katkı sağlayacağız Tokat’ın ürettiği ürünleri Türkiye’de satacağız, bunun için alan müsait.” diye konuştu.
 
İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Tokat tarımı ile ilgili bitkisel, hayvansal, tarımsal işletmeler ve gıda denetimi ana konularında yapılan projelerde 5 yıllık plan, program ve hedefin belirlenmesini isteyen Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat tarımını marka haline getirecek değer üretilmesi için yol haritasının belirlenmesini istedi.
 
Vali Dr. Ozan Balcı, “Türk Tarımının Parlayan Yeni Yıldızı Tokat sloganıyla Tokat tarımını marka haline getirecek değer üreteceğiz.” diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

"TÜRK TARIMININ PARLAYAN YENİ YILDIZI TOKAT konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere TÜRK TARIMININ PARLAYAN YENİ YILDIZI TOKAT ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TÜRK TARIMININ PARLAYAN YENİ YILDIZI TOKAT ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0