ss
Son Dakika! Bakanlık Açıkladı: Para ve Maliye Politikasında Sıkı Duruşa Devam Edilecek
Son dakika! Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısı dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başkanlığında gerçekleşti. Bakanlık açıklamasında "Para ve mali politikalarda sıkı duruşa devam edilecek" denildi.

Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi toplantısı dün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak başkanlığında gerçekleşti. Hazine ve Maliye Bakanlığı toplantıya ilişkin izahat yaptı. "Para ve maliye politikasında sıkı duruşa devam edilecek" mesajı verilen açıklamada şu ifadelere işaret edildi:

"İSTİHDAMA YÖNELİK TEDBİRLER ELE ALINDI"

"Toplantıda ekonomik dengelenme sürecinin özellikle meslek gücü sanayisine etkisi ve bu kapsamda istihdama yönelik tedbirler ele alındı. Toplantıda gerçek alan firmalarının finansmana erişimi ve kur risklerinin yönetilmesi de ele alındı.

Bankaların sermaye ve likidite yeterlilikleri başta olmak suretiyle mali bünye değerlendirme emekleri görüşüldü.

"ALINAN TEDBİRLER DEĞERLENDİRİLDİ"

Küresel finansal piyasalardaki gelişmeler ile bunların türkiye finansal ve gerçek sektörüne etkileri ve bu çerçevede alınmakta olan tedbirler değerlendirildi. Yurt içi türev piyasaların geliştirilmesi ve derinleştirilmesi ele alındı.

Politika imal periyodunun desteklenmesi amacıyla finansal verilerin kalitesinin artırılması ile ihracatı destekleyici teşvik mekanizmaları ele alındı. Bu mevzularda uygulanabilecek ilave tedbirler ve düzen önerileri değerlendirildi.

Para/maliye politikalarındaki sıkı duruşa devam edileceği ve yeni ekonomi programı eylemlerinin bu çerçevede gerçekleştirileceği vurgulandı."


"Son Dakika! Bakanlık Açıkladı: Para ve Maliye Politikasında Sıkı Duruşa Devam Edilecek konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Son Dakika! Bakanlık Açıkladı: Para ve Maliye Politikasında Sıkı Duruşa Devam Edilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Son Dakika! Bakanlık Açıkladı: Para ve Maliye Politikasında Sıkı Duruşa Devam Edilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0