ss
Kılıçdaroğlu'nun Gizli Muhalifleri Yapılanmaya İlçe Belediye Adayları Üzerinden Başladı
CHP'de gözler 16 Ocak'ta açıklanması beklenen İstanbul ilçe adaylarına çevrilmişken, bilhassa Oğuz Kaan Salıcı'nın Parti Meclisi'nde lobi oluşturarak ilçelerde kendi adaylarını gösterip gizli saklı bir teşkilatlanma arasında bulunduğu öğrenildi.

 

31 Mart'ta yapılacak mahalli seçimler öncesi siyası partiler adaylarını bir bir açıklarken Cumhuriyet Halk Partisi'nde gözler 16 Ocak'ta yapılması beklenen Parti Meclisi toplantısını çevrildi.

2 BAŞKANIN YERİ GARANTİ

Henüz İstanbul ilçe adaylarını açıklamayan CHP'de kulisler bir hayli hareketli. Geçen tarzı kazandıkları bazı ilçelerde aday değişikliğine gitmeye hazırlanmakta olan Genel Merkez'de Ataşehir ve Maltepe'de ise bir değişiklik beklenmiyor. Ataşehir'de Batdal İlgezdi, Maltepe'de ise Ali Kılıç'ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

ADALAR'DAKİ SORUN KADIKÖY'DE DE BAŞ GÖSTEREBİLİR

Adalar'da Ankaralı Erdem Gül'ü aday yayınlayan CHP Genel Merkezi'ne bu tercihinden dolayı büyük tenkit yapılırken Benzer sorunlar Kadıköy'de de yaşanıyor.

GİZLİ MUHALEFET ÖRGÜTLENİYOR

Mevcut başkan Aykurt Nuhoğlu ile yola geçinmek istemeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun birinci tercihinin ise diğer bir isim bulunduğu, bulunduğu sadece parti içerisindeki, yüksek sesle dillendirmeseler de Kılıçdaroğlu'na muhalif olan adların bu tercihin önüne geçmeye çalıştığı belirtiliyor.

SALICI, ODABAŞI İÇİN LOBİ YAPIYOR

Kadıköy'de Şerdil Dara Odabaşı, Kartal'da ise Altınok Öz'ü namzet göstererek İstanbul içinde kendi yapılanmasını güçlendirmek dileyen Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'nın bu nedenle ciddi bir lobi oluşturduğu biliniyor.

Ancak taban ve örgüt bilhassa Şerdil Dara Odabaşı'nın Kadıköy adaylığına hiç sıcak bakmıyor.

Daha önce de, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun "Kadıköy, Adalar ve Büyükçekmece'de mevcut adaylarla yola devam edilmeli" şartı Kemal Kılıçdaroğlu tarafınca kabul görmemişti.


"Kılıçdaroğlu'nun Gizli Muhalifleri Yapılanmaya İlçe Belediye Adayları Üzerinden Başladı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Kılıçdaroğlu'nun Gizli Muhalifleri Yapılanmaya İlçe Belediye Adayları Üzerinden Başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kılıçdaroğlu'nun Gizli Muhalifleri Yapılanmaya İlçe Belediye Adayları Üzerinden Başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0