ss
Karadeniz'de Bulunan 2 Teröriste Destek İçin Gelen PKK'lılar, Yalın Ayak Kaçtı
Karadeniz'de bulunan PKK'lı Kawa ve Aras'a yardımcı vermeye gelen teröristler, 2 bölücüyle bir araya gelemeden ayakkabısız kaçtı.

 

Karadeniz açılım grubu adıyla bölgeye gönderilen gruptan geriye kalan PKK'l Kawa ve Aras'ın etkisiz hake getirilmesine yönelik operasyonlar devam ediyor. 2 PKK'lı destek vermek için bölgeye gelen bölücülerin, kaçarken yalın ayak gittikleri tespit edildi.

KALABİLECEKLERİ YERLERE OPERASYON DÜZENLENİYOR

Karadeniz açılım grubu adıyla bölgeye gönderilen gruptan geriye kalan ve bölgede olduğu değerlendirilen 'Kawa ve Aras' kod isimli iki teröristin kışı geçirebileceği kabul edilen muhtemel bölgelere karşı operasyonlar aralıksız sürdürülüyor. Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı koordinesinde icra edilen operasyonlarda plato evleri başta olmak suretiyle kışı geçirebilecekleri düşünülen yerler asker tarafınca test edilmektedir.

DESTEK GRUBU, AYAKKABILARINI ÇIKARIP KAÇTI

22 kişilik Karadeniz Açılım Grubundan geriye 2 PKK'lı kalırken, onlara destek için gelen yeni grubun sorumlusu bulunduğu belirtilen 'Çiyager' kod isminde Serdar Bekmez'in Yağlıdere ilçesi kırsalında öldürülmesinden sonrasında Agir, Akif, Mahsum, Rızgar, Razzan ve Bahoz Amed kod isminde teröristler 'Kawa ve Aras' kod isminde PKK'lılarla buluşamadan kaçtılar. Yağlıdere ilçesindeki operasyon esnasında kaçan PKK'lıların dinlenme ve yiyecek molası verdiği bu sırada ayakkabılarını çıkardıkları ve kaçarken ayakkabısız kaçtıkları tespit edildi.

KALAN 2 PKK'LI, BÖLGEYİ İYİ TANIYOR

Öldürülen PKK'nın sözde Karadeniz Açılım Grubu sorumlusu 'Cudi Zaza' Kod isimli Mehmet Yakışır'ın grubundan olan 'Kawa' kod isimli terörist Trabzon ve Gümüşhane bölgesini iyi bilmiş olduğu, yine öldürülen PKK'nın lafda Doğu Karadeniz Bölge Sorumlusu 'Türk Tarık' kod adlı Barış Öner'in grubundan olan 'Aras' kod isminde Aras Aslan adlı teröristin ise Giresun kırsalını iyi bildiği öğrenildi. Geriye kalan 2 PKK'lının nötr duruma getirilmesi için ise asker bölgede sıkıntılı arazi ve hava koşullarına karşın operasyonlarını aralıksız sürdürüyor.

Operasyonlardan görüntüler;


"Karadeniz'de Bulunan 2 Teröriste Destek İçin Gelen PKK'lılar, Yalın Ayak Kaçtı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Karadeniz'de Bulunan 2 Teröriste Destek İçin Gelen PKK'lılar, Yalın Ayak Kaçtı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karadeniz'de Bulunan 2 Teröriste Destek İçin Gelen PKK'lılar, Yalın Ayak Kaçtı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0