ss
İstanbul-İzmir Arası Yolculuk Süresi 9 Saatten 3,5 Saate İnecek
İzmir ile İstanbul arasındaki yolculuğu 9 saatten üç,5 saate indirecek otoyol projesinde, İzmir ve Manisa'yı birbirine bağlayan Kemalpaşa-Saruhanlı etabı ulaşıma açıldı.


İzmir ile İstanbul arasındaki yolculuğu 9 saatten üç,5 saate indirecek otoyol projesinde, İzmir ve Manisa'yı birbirine bağlayan Kemalpaşa-Saruhanlı etabı ulaşıma açıldı.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu yap-işlet-devret projesinde İzmir'deki Kemalpaşa Kavşağı ile Manisa'daki Saruhanlı Kavşağı arasındaki 49 kilometrelik bölüm, bugün kullanıma sürüldü. Bu etapla beraber aynı güzergahta yaklaşık 1 saat süren seyahat, yaklaşık 35 dakikaya indi.

"SÜRENİN KISALMASI ÇOK İŞİMİZE YARAYACAK"

Otoyolu kullanan sürücülerden Kadir Yıldırım, bununla birlikte yola çıktıkları ve eski yolu kullanan arkadaşıyla telefonla görüştüğünü belirterek, "Henüz Saruhanlı'ya girmemiş. Aramızda yaklaşık 20 dakikalık ayrım oluşmuş. Yol inanılmaz yakınlaşmış. Önceden ışıklarda, kent içinde oldukça fazla vakit kaybediyorduk." dedi.

Sibel Karakullukçu ise otoyolu oldukca beğendiğini, en yakın zamanda öteki etapların da kullanıma açılmasını istediğini belirtti. Motosiklet sürücüsü Onat Selçuk ise "Motosiklet için asfalt oldukca mühim. Sarsılmadan yolculuk ettim. Sürenin kısalması oldukça işimize yarayacak. 5-6 saatten fazla devam eden yolculuğun 3,5 saate inmesi çok güzel." diye konuştu.


"İstanbul-İzmir Arası Yolculuk Süresi 9 Saatten 3,5 Saate İnecek konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İstanbul-İzmir Arası Yolculuk Süresi 9 Saatten 3,5 Saate İnecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul-İzmir Arası Yolculuk Süresi 9 Saatten 3,5 Saate İnecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0