ss
İstanbul Havalimanı'na Taşınma 15 Aralık'ta Başlıyor
Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na büyük taşınma 30-31 Aralık tarihleri içinde gerçekleşecek. Bu tarihlerde her iki havalimanında da uçuşlar iptal edilecek.

İstanbul Havalimanı'na yapılacak büyük taşınma ile alakalı detaylar belli olmaya başlanmıştır. 15 Aralık nedeniyle Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na olan taşınma dönemi kademeli bir halde başlayacak ve büyük taşınma ise 30-31 Aralık tarihleri içinde gerçekleştirilecek.

Büyük taşınma öncesi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan başkanlığında bugün İstanbul Havalimanı'nda bir toplantı düzenlendi. Toplantıya DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA ve Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, havayolu şirketleri yöneticileri ve öteki ilgililer katıldı. Toplantıda Aralık ayında yapılacak taşınma ile alakalı süreç masaya yatırıldı ve fikir alışverişinde bulunulmuş oldu.

LOJİSTİK FİRMA SUNUMUNU YAPTI

31 Ekim uçuşların başladığı İstanbul Havalimanı'na gerçekleşecek büyük taşınma ile alakalı geri sayım başlarken, süreçle ile alakalı olarak taşınma işini üstüne alan firma, geçtiğimiz hafta Atatürk Havalimanı'nda bir sunum gerçekleştirmiş oldu. Toplantıda taşınma döneminin yanı sıra, TIR'ların Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı'na giriş ve çıkış noktaları, İstanbul Havalimanı'na ulaşım güzergahı ve gün gün taşınacak malzemeler ile alakalı detaylar masaya yatırıldı.

TAŞINMA İÇİN ÖZEL ALAN BELİRLENDİ

Taşınma periyodu ile alakalı edinilen bilgiye gore, 15 Aralık tarihi itibarıyla Atatürk Havalimanı'ndan İstanbul Havalimanı'na kademeli bir halde taşınma başlayacak. TIR'lar Atatürk Havalimanı Ana giriş kapısı yerine, havalimanı içerisinde belirlenen alandan giriş ve çıkış yapacaklar. Büyük taşınmanın gerçekleşeceği 30 Aralık zamanı öncesi hava yolu şirketleri birtakım vasıta ve gereçlerini 15 Aralık itibariyle İstanbul Havalimanı'na göndermeye başlamış olacak. 15 gün şekilde planlanan süreçte büyük taşınma ise 30-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İKİ HAVALİMANINDA DA UÇUŞLAR İPTAL EDİLECEK

30-31 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan büyük taşınmada hem Atatürk Havalimanı'nda bununla birlikte İstanbul Havalimanı'nda uçuşlar iptal edilecek. Uçmak durumunda olan yolcular ise Sabiha Gökçen Havalimanını kullanacaklar. Yolcular, 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren ise bütün ticari uçuşlar İstanbul Havalimanı'ndan yapılacak. Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı'ndan ise sadece özel jetler kullanabilecek. Büyük taşınma ile ilgili TIR'ların geçiş güzergahı olarak iki yol belirlendi. Büyük araçları taşıyan TIR'lar Hasdal, öteki malzemeleri taşıyan TIR'lar ise Basın Express yolu üstünden İstanbul Havalimanı'na ulaşacak. TIR'lar konvoy halinde Mustafa Kemal Atatürk Havalimanı'ndan ayrılarak İstanbul Havalimanı'na gelecek.


"İstanbul Havalimanı'na Taşınma 15 Aralık'ta Başlıyor konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere İstanbul Havalimanı'na Taşınma 15 Aralık'ta Başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İstanbul Havalimanı'na Taşınma 15 Aralık'ta Başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0