ss
Görevden Alınan CHP İl Başkanından Muharrem İnce İtirafı
Görevden alınan CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, "Parti içerisindeki kurultaylarda Muharrem İnce tarafında gözüküyorum. En son kongre çağrısı yapıldığında bizim ülkemizde ilk ben imza vermiştim. Biraz ordan da suçumuz mevcut." dedi.

 

CHP Merkez Yürütme Kurulu tarafından görevinden alınan Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, görevden alınmasının nedenleri arasında kurultaylarda Muharrem İnce'yi desteklenmesinin de tesiri olduğunu belirterek, "En son kongre çağrısı yapıldığında bizim ülkemizde ilk ben imza vermiştim. Biraz ordan da suçumuz mevcut." dedi.

Görevden alınan CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu

"GÖREVDEN ALINMAM YANLIŞ"

Yaklaşık 40 yıldır CHP'nin değişik kademelerinde vazife aldığını belirten Hayri Sucu, kendisine görevden alınma yazısının tebliğ edildiğini doğrulayarak, görevden alınış biçiminin yanlış olduğunu kaydetti. Tek suçunun partiyi dışarıdan yönetmeye çalışanlara karşı durmak olduğunu korumak için çaba sarfeden Hayri Sucu, "Bu biçimde görevden alınmam yanlış. Genel Merkezimize, Genel Başkanımıza karşı çıkacak halimiz de bulunmamaktadır. Aldığı karara saygılıyım, parti içerisinde boğuşmaya devam edeceğim. Fıtratım nedeniyle, siyasi ahlakıma nazaran partiyi dışarıdan yönetmeye çalışanlara karşı durdum" dedi.

"BÜYÜKŞEHİR BİZE SORULMADAN İYİ PARTİYE VERİLDİ"

Sucu, en mühim etkenin ittifak görüşmeleri ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının İyi Parti'ye bırakılması kararının parti Genel Merkezinin teşkilata ve milletvekillerine sormadan aldığını ileri sürdü. Şahinbey İlçesi Belediye Başkan Adaylığının da İyi Parti'ye bırakılmak istenmesinin peşinden Genel Merkez yöneticilerine sert tepki gösterdiğini özetleyen Sucu, "Buradaki ittifakta Genel Merkez, bize sormadan Büyükşehir Belediye Başkanı Adaylığını İyi Parti'ye verdi. Milletvekillerimizin de haberi yoktu" benzer biçimde konuştu.

MUHARREM İNCE İTİRAFI

Hayri Sucu, CHP kurultaylarında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun karşısına namzet şekilde çıkan Muharrem İnce'yi de desteklediğini ve bunun da görevden alınmasında etkili olabileceğini savundu. Sucu, "Parti içerisindeki kurultaylarda Muharrem İnce tarafında gözüküyorum. En son kongre çağrısı yapıldığında Türkiye'de ilk ben imza vermiştim. Biraz oradan da suçumuz var" ifadelerine yer verdi.

"BU SAATTEN SONRA BU İŞİN TEKRARI OLUR"

Görevden alınmasının demokratik olmadığını vurgulayan eski başkan Sucu, meydana getirilen yanlışın hesabını soracağını ifade etti. İlçe başkanlarının ve milletvekillilerinin parti Genel Merkezi ile görüşme teklifinde de olduğunu anlatan Sucu, şöyle devam etti: "Yapılan iş demokratik bir meslek değil ama buna karşın partimde boğuşmaya devam edeceğim. CHP bizlere babamızdan, dedemizden miras kaldı. Hiçbir vakit ihanet içinde olmadık, olmamaya devam edeceğiz. Bu saatten sonrasında bu iş olmaz, bu işin tekrarı olur, bu işin tekrarı da 31 Mart'Şafak sonra olur. Diğer olağan kongrede olur, ben örgütün kabul ettiği bir il başkanıyım. Beni Genel Başkanımız atamadı, ben ilk mucizevi tarzı kazandım. Rakibim ile aramda sima 100 oy ayrım vardı. İkinci sefer olağanüstü kongre geldi, bunda da rakibime 153 oy ayrım da attım. Türkiye'de bu şekilde bir kurultay ele geçiren vilayet başkanı bulunmamaktadır, tabi ki rakipsiz olanlar dış. Burada bir haksızlık mevcut ama hepimiz partiliyiz, boynumuzu bükeriz. Zamanı erişince de, kurultaylar ulaşınca de bunun hesabını sorarız"

"YERİME GELECEK İSİMLER DOLAŞIYOR"

Sucu, kendisini görevden aldırmak için uğraşan partililerin de olduğunu söyleyerek, bu şahısların o kadar uğraşmalarına karşın 6 aydır partiye bile uğramadığını ifade etti. Veliahdının örgüte alın teri döken birinin olmasını isteyen Hayri Sucu, "Benim yerime gelecek kişiyle ilgili isimler dolaşıyor. Örgüte alın teri dökmüş biri olsun istiyorum. Bana sorulmaz, sorulsa da yanıt vermem. Yalnız ortalama 5-6 aydır beni görevden aldırmaya uğraşan 2-üç isim var. Bunlar halen daha bu partinin kapısından içeri girmediler. Yine de bizler barıştan yanayız. Biz partiliyiz, onlar gidecek hepimiz burada kalacağız, bu hesap sonrasında görülecek" diye konuştu.


"Görevden Alınan CHP İl Başkanından Muharrem İnce İtirafı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Görevden Alınan CHP İl Başkanından Muharrem İnce İtirafı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Görevden Alınan CHP İl Başkanından Muharrem İnce İtirafı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0