ss
Fransa'dan Skandal Görüntüler! Lise Öğrencileri Gözaltına Alındı
Fransa'da hükümetin öğrenim politikalarını protesto etmek için sokağa çıkan öğrencilere kullanılan işlem büyük tepki çekti.

 

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve hükümetin öğrenim politikalarını protesto etmek için ülke genelinde düzenlenen gösteriler esnasında çıkan vakalarda 700'den fazla lise talebesi gözaltına alındı.

ÖĞRENCİLER HAREKETLENDİ

Öğrenciler, pazartesiden bu güne ülkenin çok sayıda kentinde gösteriler düzenliyor. Öğrenci sendikaları ise eylemlerin daha geniş katılımla süreceği mesajını vermişti. Çarşamba günü düzenlenen gösteriler sırasında çıkan olaylarda 32 talebe gözaltına alınmıştı.

SOSYAL MEDYADA YAYINLANAN GÖRÜNTÜLER OLAY OLDU

Sosyal medyada yayılan bir videoda ise vuruş görüntülerini anımsatan gözaltılar oldu. Polis gözaltına almış olduğu lise öğrencilerini duvarlara dayayıp taraf yana dizdi, kimilerini ise diz çöktürüp ellerini başlarının üzerine koyarak yanlarında nöbet tuttu.


"Fransa'dan Skandal Görüntüler! Lise Öğrencileri Gözaltına Alındı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Fransa'dan Skandal Görüntüler! Lise Öğrencileri Gözaltına Alındı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Fransa'dan Skandal Görüntüler! Lise Öğrencileri Gözaltına Alındı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0