ss
Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor
Rize İl Emniyet Müdürlüğü binasında bir polis memurunun silahlı saldırısı kararı şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, son yolculuğuna uğurlanıyor. Törende Rize Valisi'nin anlattığı teferruat, herkesi duygulandırdı.

Rize'de makamında uğradığı silahlı taarruz kararı şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için merasim düzenleniyor. Rize Valiliği önünde düzenlenen törene şehit polisin yakınları, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Rize Valisi Kemal Çeper katıldı.

MEMLEKETİNE UĞURLANACAK

Törenin arkasından Mersin İline uğurlanarak, tıpkı gün Muğdat Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra Mersin Akbelen Şehitliğinde defnedilecek.

"KALLEŞLİĞİN, HAİNLİĞİN NEREDEN GELECEĞİNİ BİLEMİYORUZ"

Rize Valisi Kemal Çeber törende yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı: "Tüm Türkiye Altuğ müdürümüzü daha yakından tanıdı hepimiz ne kadar başarı göstermiş bulunduğunu gördü. Hepiniz ekranlarda izlediğinizde yüzündeki gülümsemenin ve iyi insan olmanın ne kadar reel olduğunu gördünüz.

Bu memleket oldukca önemli bir güvenlik müdürünü yitirdi. O senelerce her çeşitli belayla, kötülükle savaşım etti fakat kalleşliğin, hainliğin nereden geleceğini bilemiyorsunuz. En yakınınız, insanlık gösterdiğiniz insan geliyor sizi şehit ediyor.

DUYGULANDIRAN DETAY

Şehidimizin kızı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'ya, 'Babam bize hep 'ben bir gün şehit olabilirim' sizden şehit evladı gibi davranmanızı umuyorum' söylediğini söyledi. Bu ülke için yaptıklarından dolayı devletin valisi şekilde kendisine minnetlerimi sunuyorum."

"MESLEKTAŞ GÖRÜNÜMLÜ BİR KATİL"

Törende konuşan Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya da, şehit olan Verdi ile alakalı şöyleki konuştu: "Bugün burada, dün öğle saatlerinde meslektaş görünümlü bir katilin silahından çıkan hain kurşunlarla şehadet şerbetini içen kahraman bir yurt evladına, yüreği yurt aşkıyla dolu güleryüzlü, sade, halkla kaynaşmış Rize'nin genç güvenlik müdürü Altuğ Verdi kardeşimizi ebedi aleme uğurlamak için toplanmış bulunuyoruz.

Bizim inanacımıza bakılırsa şehitler, cennette peygamberlerden sonraki en yüksek mertebenin sahibidirler. Her müslüman Türk çocuğu hayatı boyunca herzaman şehit olmayı dilek eder, bunun için de savaş verir. Bizim inacımıza gore kötülüklere karşı savaşırken ölenler şehit olurlar."


"Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Son Yolculuğuna Uğurlanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0