ss
Ege Üniversitesinin Değerli Arazisi Millet Bahçesi Olacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir'de yaptığı AK Parti Aday Tanıtım Toplantısında Ege Üniversitesi kampüs piyasası yakınına Millet Bahçesi açılacağını söylemesi üstüne emek harcamalar başlatıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifiyle Ege Üniversitesi kampüs endüstrisi yakınına Millet Bahçesi yapımı için emekler başladı.

EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROJEYİ TANITTI

Ege Üniversitesi'nin kampüs sahası dışındaki 'Lojmanlar bölgesi' ile Güneş Enerjisi Enstitüsü arasında kalan koruluk sahaların düzenlenerek Millet Bahçesi olarak kullanılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın emriyle başlatılan emek harcamalar sürüyor. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, "Kampüs sektörü haricinde kalan koruluk piyasa, milletimizin de kullanımına açılacak. Yaklaşık 290 bin metrekarelik piyasa, bakım ve düzenlenmesinin peşinden vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak" dedi. Rektör Budak, Ege Üniversitesi Senato üyeleriyle beraber bölgeyi gezdi.

MİLLET BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜRÜLECEK

Bornova Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı´ndaki Ege Üniversitesi Lojmanları Konukevi arazinin bulunmuş olduğu bölgede eşsiz bir koruluk olduğunu ifade eden Prof. Dr. Budak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu eşi olmayan koruluk bütünlüğü korunarak Millet Bahçesine dönüştürülecek. Kentin merkezinde kalan oksijen deposundan vatandaşlarımız aileleriyle yararlanabilecekler. Bizim koruluk alanımıza yapılacak olan Millet Bahçesi, İzmir´in simgesi durumuna istikbal hususiyet taşıyor. Yeşilimizi hem koruyacağız bununla birlikte yeşilimizden daha oldukça yararlanacağız. Çocuklarımız, gençlerimiz sporunu yapabilecek, aileler vakit geçirebilecek."


"Ege Üniversitesinin Değerli Arazisi Millet Bahçesi Olacak konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Ege Üniversitesinin Değerli Arazisi Millet Bahçesi Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ege Üniversitesinin Değerli Arazisi Millet Bahçesi Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0