ss
Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu Fitnenin Boynudur, Bu Boyun Vurulmalıdır
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli "Fırat'ın doğusu fitnenin boynudur ve bu boyun vurulmalıdır" dedi.

 

Partisinin öbek toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Fırat'ın doğusuna operasyonun yapılması zorunluluğuna vurgu yaparak "Fitnenin başı vurulmalıdır" dedi.

Bahçeli'nin konuşmasının satırbaşları şöyleki:

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

Bahçeli, herhangi bir ad anmadan bazı gazetecilere de tepki gösterdi. "Kalemini kalaşnikof gibi kullanıcıların, gazete köşelerini saatli bombaya çevirenlerin hürriyet tantanasına kanan var ise buyursun inansın fakat hepimiz bunlara inanmayacağız. Türk milleti de bunlara kanmayacak. Basın özgürlüğü diye önüne geleni karalayanı hoş göremeyiz" diyen Bahçeli, "Bunları tanıyor, emellerini biliyoruz. Bunların iç ve dış temsilcilerini dişlerimizi sıkarak izliyoruz" ifadesini kullandı.

Devlet Bahçeli

"RUH SAĞLIĞI YASASINA İHTİYAÇ VAR"

Öğrencisi tarafından öldürülen Çankaya Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ceren Damar'ın katledilmesine değinen Bahçeli "Günümüzün karmaşıklaşan hayat şartlarında vatandaşlarımızın ruhsal olarak da zorluk çektiğini görüyoruz. Tüm bu sorunlarla şuurlu, programlı başa çıkabilmek için bir sosyal sözleşmeye, ruh sağlığı yasasına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Gelişmiş toplumlarda bu yasa bulunmaktadır. Türkiye'de bu alanda bir boşluk olmaktadır. Ruh sağlığı yasasını TBMM'den çıkarılmasını içtenlikle bekliyorum. Şiddet olayları, kadın cinayetleri, derin anlaşmazlıklar tehdit edici seviyededir. Ceren Damar çocuğumuz, gözü dönmüş bir katil tarafınca katledilmiştir. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde de 4 kardeşimizin canına kıyılmıştı." dedi.

Ceren Damar

"GİZLİ VE GİZEMLİ ELLER DEVREDE"

"Son zamanlarda artan sosyal sertlik, toplumsal gerginlik bizi fazlasıyla kaygılandırmaktadır. 31 Mart seçimlerine yaklaştıkça ihtilaf ve anlaşmazlıklar alarm sağlayan boyutlara çıkmıştır. Gizli ve esrarlı eller devrededir. 2018'de kabahat ve şiddetin envaı türüne şahitlik edilmişti. Sosyal dokumuzu bozmak, siyasal dengemizi baltalamak için tezgah ve tertipler yapım ediliyor. 31 Aralık gecesi yılbaşı kutlamalarında Suriyeli sığınmacı olan iddia edilenlerin Suriye bayrağı açması infiale yol açmıştır. Bunun kimler tarafınca tedavüle sokulduğu araştırılmalıdır. Konu ciddi bir şeydir. Benzeri tahrik ve tacizler bazen vuku bulmaktadır. Milletimizin siniruçlarıyla oynanmaktadır. 31 Mart öncesi ülkemizin huzurunu kaçırmak istiyorlar. 1 Nisan sabahı için hazırlık yapıyorlar. En minik bir kıvılcımın nasıl bir felaket ve enkaza yol açacağını öngörüp buna nazaran tedbir geliştirmek zarurettir."

"HERKES AYAĞINI DENK ALSIN"

"Bu düşmanlıkların tamamı üst akıl tarafınca planlanmaktadır. 31 Mart'a kadar daha fazla olaya tanık olma ihtimali fazladır. Sosyal ve ekonomik memnuniyetsizliklerin isyana dönüşmesi için çaba harcanmaktadır. Zilletin öne çıkması amacıyla hummalı bir gayret sarf edilmektedir. 24 Haziran'da ulusal uyanışı kundaklayanlar 31 Mart'ta aynısına mahkum olacaklar. CHP'sinden İP'ine, HDP'sinden PKK ve FETÖ'süne kadar kim Türkiye'nin tarihi yürüyüşüne mani olmak istiyorsa onunla hesabımız bu dünyada görülecektir. Hiç kimse şansını çok zorlamasın. Herkes ayağını denk alsın."

FIRAT'IN DOĞUSU OPERASYONU

"Türkiye bekasını temin etmek için Fırat'ın doğusu veya batısı demeden ileri atılmakta kararlığını göstermektedir. Türkiye'ye karşın kımıldayan yaprağın akıbeti bilinsin ki çürümedir. Güney sınırlarımız süresince hıyanet üretimi yapanlar, pusu kuranlar karşılarında çelik gibi bir iman ve irade bulacaklardır. Türkiye'nin etrafında hiçbir terör çevresi yaşamamalıdır. Türk milletinin yemidir. Fırat Kalkanı harekatı ve Zeytin Dalı harekatıyla emperyalizmin uykularını kaçıran Türkiye bugün de Fırat'ın doğusu ve Münbiç'i kurtarmakta kararlıdır. Duruşumuz meşrudur. Davamız mevcut olma, ulusal güvenliğimizi savunma davasıdır. Dev doğruldu, Türk milleti bekasını müdafaa etmek için cephe açtı, tavır aldı. Türkiye dış ilişkiler ve askeri vasfıyla masadadır, meydandadır. Ülkemiz yöresel gelişmelerin haricinde değil, tam ortasında etkin ve sözü dinlenir halde yer almaktadır.Fırat Kalkanı bölgesi huzura kavuşmuştur. Afrin güvendedir. Terör koridoru baltalanmıştır. Zahmetlere katlana katlana huzur ve zafer şafağına inanıyorum."

ABD'NİN SURİYE'DEN ÇEKİLME KARARI

"ABD Başkanı Donald Trump, 2018'de DEAŞ'ı yendiklerini iddia ederek Suriye'den çekileceklerini duyurmuştu. Trump Suriye'deki Amerika varlığını sorgulamış, arka döneceklerini ifade etmiştir. Beyaz Saray sözcüleri tarafınca takvim duyurulmuştu. Biz Suriye'den istifa iradesine ihtiyatla yaklaştık. Gerçekten de Trump bir süre sonra Suriye'den istifa mevzusunda vakit vermediğini anlatım etmiştir. Amerika Başkanı daha ileri giderek Suriye'den çekilsek dahi Kürtleri korumak istiyoruz demiştir. Bolton musun Dalton musun bilmiyorum, Türkiye ne yapacağını sana ve patronlarına m. Soracak? Bu nasıl bir küstahlıktır, iyi mi bir terbiyesizliktir. Müttefikleri Kürt savaşçılarıymışmış. Müttefik olduğunuz insan kasaplarının Kürt kardeşlerimizle en ufak alakaları bulunmamaktadır. Bunların görüldüğü yerde imhaları vaciptir. PKK'yı ve YPG'yi Kürt kökenli vatandaşlarımızla birleştirmek sapkınlıktır, sapmadı, alçaklıktır. Bundan sonrasında birbirimizin yüzüne iyi mi bakacağız. NATO'nun devamını iyi mi sağlayacağız? Kürt kökenli kardeşlerimize Trump'ın muhabbeti yalandır, sahtedir. Türkiye'yi Kürtlerle savaşım halinde imlemek ne adamlıktır, ne dostluktur. Teröristlerin Kürt olarak gösterilmesi güftandır. Terörist teröristtir, insan yerine dahi konulamayacaktır."

Amerika Başkanı Donald Trump

'ESAD, PKK VE ABD'NİN ARASINDA UZLAŞMA MI VAR?'

"Esad yönetimiyle YPG arasında yeşeren temasların, bu temaslar içerisindeki ABD'nin rolünün ne olduğu gizemini muhafaza etmektedir. Amerika Türkiye ile Suriye'nin çatışmaya girmesi için YPG ile bir kumpas m. Hazırlamaktadır? Türkiye için de karanlık ve kahredici senaryolar m. Hazırlamaktadır. Esad, PKK, YPG, ABD arasında bilmediğimiz hangi uzlaşma söz konusudur? Öngörü hataları, aşırı iyimserlik kalım düzeyinde kayıplara yol açabilecektir. ABD'nin IŞİD'i yendik demesi, Trump'ın savaşım edeceğiz beyanı çok sorunludur. Amerika ile IŞİD'in ABD ile YPG'nin bağını görmezden gelmek için ya kör, ya sağır olmak gerekebilir. Irak'Şafak çekiliyorlardı, Afganistan'dan dönüyorlardı. Amerika'nin bir yere gittiği falan yoktur. Türkiye'nin kesin tutumu, askeri gücü ve siyasi başarısı Amerika'nin hesaplarını tekrar gözden geçirmesine yol açacaktır."

Esad

"MHP, TERÖRLE MÜCADELEDE HÜKÜMETİN ARKASINDA"

"2016'da başlayıp 11 kez toplanan Astana zirveleri, 8 kez olan Cenevre görüşmeleri yol haritasını şekillendirmiştir. Ülkemizdeki süreçte Soçi formatında bir liderler zirvesi yapılacağı anlaşılmaktadır. ABD ne derse desin, Türkiye Fırat'ın doğusuna adalet için, hakkaniyet için girmeli gereğini yapmalıdır. Başkalarının ne diyeceğiyle ilgilenemeyiz. Altın fırsat önümüzdedir. Zaman, mekan, kuvvet eşgüdüm şeklinde yorumlanarak Türkiye'nin gücü dosta da düşmana da en kesin halde gösterilmelidir. MHP terörle mücadelede hükümetin arkasındadır. Menbiç zulümden kurtarılmalıdır. Fırat'ın doğusu kandan, cinayetten arındırılmalıdır."

YEREL SEÇİMLER

"CHP'nin hali, diğerlerin hali lafa çok gerek bırakmıyor. Terörle mücadele edildikçe CHP'nin hazzı kaçıyor. Bunların pişmemiş süt emdiklerinden karınları ağrıyor. PKK/YPG'nin kurnaz avukatı olmak basit değildir. Bu CHP-HDP'ya yakışan bir utanmazlıktır. CHP yönetimi Fırat'ın doğusuna girilmesine itiraz ediliyorsa, koşa koşa teröristlerle buluşup etten duvar örmeleridir. Cumhur İttifakı geleceği planlarken, zilletin failleri layığını bulacaktır. Önümüzdeki mahalli idareler seçiminde hak ettikleri cevabı alacakladır."


"Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu Fitnenin Boynudur, Bu Boyun Vurulmalıdır konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu Fitnenin Boynudur, Bu Boyun Vurulmalıdır ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Devlet Bahçeli: Fırat'ın Doğusu Fitnenin Boynudur, Bu Boyun Vurulmalıdır ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0