ss
CHP, Asgari Ücret Talebini Açıkladı
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, asgari ücretin 2 bin 200 TL'ye çıkarılması için TBMM'ye yasa teklifi sunduklarını açıkladı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, askari ücretle alakalı yapmış olduğu açıklamada, "CHP şekilde bizler bunun daha fazla bekletilmeden belirlenmesi için kriz koşullarında ezilen çalışanlarımıza bir seviyede soluk alma imkanı verebilmek için TBMM'ye asgari tutarı 2 bin 200 TL'ye çıkaracak bir yasa teklifini sunduk." dedi.


CHP'Lİ ÖZTRAK'TAN YEREL SEÇİM AÇIKLAMASI

Öztrak "Beylikdüzü Belediye Başkanımız Sayın İmamoğlu, gerçekten İstanbul'daki fazlaca başarılı ilçe belediye başkanlarımızdan biridir. Ama kimin İstanbul'da büyükşehir adayı olacağına partimizin yetkili kurulları karar verecektir" dedi. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında gerçekleşirken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK'nın gündemini düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı. Öztrak Kasım ayı enflasyon paylarını değerlendirdi.

"ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 TL OLSUN"

Asgari ücrete yapılacak zamla alakalı konuşan Öztrak, şunları kaydetti: "CHP olarak hepimiz bunun daha fazla bekletilmeden belirlenmesi için kriz koşullarında ezilen çalışanlarımıza bir ölçüde soluk alma imkanı verebilmek için TBMM'ye asgari tutarı 2 bin 200 TL'ye çıkaracak bir yasa teklifini sunduk. Aynı zamanda bu yasa teklifinde asgari ücretten vergi alınmamasına ait düzen de mevcut."


"CHP, Asgari Ücret Talebini Açıkladı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere CHP, Asgari Ücret Talebini Açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda CHP, Asgari Ücret Talebini Açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0