ss
  • Atatürk'ün Fotoğrafını İndirdiği Gerekçesiyle CHP'den İhraç Edilen Eski Vekil, Partiye Geri Dönüş Sinyali Verdi
Atatürk'ün Fotoğrafını İndirdiği Gerekçesiyle CHP'den İhraç Edilen Eski Vekil, Partiye Geri Dönüş Sinyali Verdi
Atatürk fotoğrafını indirdiği sebebi öne sürülerek CHP'den ihraç edilen Ankara eski milletveki Aylin Nazlıaka, "Geçen ay bütün ilçe başkanları ve vilayet idare kurulu üyeleri partiye arka alınmam mevzusunda oy donanması ile bir karar aldı" diyerek arka dönüş sinyali verdi.

 

3 yıl ilkin CHP'den ihraç edilen Ankara eski milletveki Aylin Nazlıaka, CHP'ye geri dönüş sinyali verdi. CHP üyelerine bugün bir SMS gönderen Nazlıaka, Ankara'nın bütün ilçe başkanları ve il idare kurulu üyelerinin kendisi ile alakalı parti yönetimine verdiği dilekçeyi hatırlattı.

Gerçek Gündem'in aktardığına gore Nazlıaka'nın mesajı şu şekilde:

'BAĞIMIZIN BİR AN ÖNCE YENİDEN KURULMASI DİLEĞİYLE'

"Bildiğiniz benzer biçimde üç yıl ilkin üyesi olmaktan haysiyet duyduğum partimden ihraç edildim. Geçen ay Ankara'nın tüm ilçe başkanları ve vilayet yönetim kurulu üyeleri partiye geri alınmam mevzusunda oy birliği ile bir karar aldı ve bu sonucu yazılı şekilde parti yönetimine sundu. Örgütümüzün vefasına, hak bilirliğine minnettarım. Çok teşekkür ederim. Ben sizlerle olan gönül bağımı hiç koparmadım, koparmam. Hukuki bağımızın da bir lahza ilkin tekrar kurulmasının dileğiyle."

Aylin Nazlıaka

NE OLMUŞTU?

CHP Yüksek Disiplin Kurulu, 4 Mart 2016 tarihinde aldığı kararla 'bir milletvekilinin odasındaki Mustafa Kemal Atatürk resmini indirdiği' iddiasıyla ilgili Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın partiden kesin ihracına oy çokluğuyla karar vermişti.


"Atatürk'ün Fotoğrafını İndirdiği Gerekçesiyle CHP'den İhraç Edilen Eski Vekil, Partiye Geri Dönüş Sinyali Verdi konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere Atatürk'ün Fotoğrafını İndirdiği Gerekçesiyle CHP'den İhraç Edilen Eski Vekil, Partiye Geri Dönüş Sinyali Verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Atatürk'ün Fotoğrafını İndirdiği Gerekçesiyle CHP'den İhraç Edilen Eski Vekil, Partiye Geri Dönüş Sinyali Verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0