ss
AK Parti'den gündemi sarsacak 'anket' uyarısı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, aday adayları ve belediye başkanlarına ulaşan birtakım kişilerin, "kamuoyu araştırması yapıp AK Parti Genel Merkezi'ne sunduklarını" söyleyerek, çıkar temin ettikleri anlamında duyumlar aldıklarını açıkladı. Bu tip vakalara ilişik ses kayıtlarının kendilerine ulaştığını belirten Dağ, "Bu mevzuda bizlere gelenleri adli makamlarla direkt paylaşıyoruz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Dağ, Manisa'nın Demirci ilçesinde vefat eden yakını emekli imam İbrahim Yörük'ün Alaca Camisi'nde kılınan cenaze namazına katıldı. Daha sonrasında Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ile yapımı idame eden şehir merkezi inşaatında incelemelerde bulunan Dağ, burada yapmış olduğu açıklamada, 2019 Mahalli İdareler Seçimleri öncesi halkoyu araştırması yaptığını iddia eden kişi ve kuruluşların sayısının arttığını, bu mevzuda birtakım suistimaller yaşandığını belirtti.


Geçen yıllardaki seçimlerde de benzer suistimallerle karşılaştıklarına belli eden Dağ, şöyleki konuştu:

"Aday adaylarımıza ve belediye başkanlarımıza ulaşan birtakım insanların, 'kamuoyu araştırması yapıp AK Parti Genel Merkezi'ne sunduklarını' söyleyerek çıkar temin ettikleri anlamında birtakım duyumlar alıyoruz. Aday adaylarımız ve belediye başkanlarımızdan bu tarzda kişilere taviz vermemelerini, bunlarla bağlantı arasında olmamalarını, kendilerini arayanlar var ise bu tarz şeyleri savcılığa ve AK Parti Genel Merkezi'ne bildirmelerini isterim. Bu tip olaylara ilişik ses kayıtları bize ulaştı. Bu konuda adaletten sapmadan, hakka ve hukuka uygun karar vermeye gayret ederiz. Birilerinin bu parti üzerinden menfaat temin etmesine hiç bir halde gönlümüz razı değil. Bunlara karşı duruşumuzu net bir biçimde ortaya koyarız. Bu mevzuda bize gelenleri adli makamlarla doğrudan paylaşıyoruz."

İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ

Yerel seçimler için AK Parti ve MHP içinde yürütülen ittifak görüşmelerinin devam ettiğini bildiren Dağ, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın
Güney ABD temaslarının ardından yurda dönmesiyle iki umumi başkanın bir araya geleceğini, görüşmelerin net bir pozisyona ulaşacağını bildirdi.


İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığına eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin namzet gösterilmesiyle alakalı de değerlendirmede bulunan Dağ, sözlerini şöyleki sürdürdü:

"Nihat Bey, belediyecilik anlamında Denizli'de önemli hizmetler yapmıştır. Belediyeciliği bilen, bu mevzuda bir vizyon ortaya koymuş bir yapıya haiz. Ekonomi Bakanlığı döneminde de İzmir'e önemli hizmetler yapmıştır. Bölgeyi iyi bilen birisi. Kendisi ile beraber güzel bir kampanya süreci geçireceğiz. Nihat Bey oldukca güzel söylemiş oldu, İzmir'e kendimizi vereceğiz."


"AK Parti'den gündemi sarsacak 'anket' uyarısı konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere AK Parti'den gündemi sarsacak 'anket' uyarısı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AK Parti'den gündemi sarsacak 'anket' uyarısı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0