ss
2018 KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA kyk.gov.tr | KYK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI TIKLA ÖĞREN
KYK BURS SONUÇLARI Sorgulama 2018.... Milyonlarca Öğrencinin merak içerisinde beklediği konuların başında gelen KYK burs sonuçları 2018 ve detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından açıklanacak olan neticeleri adaylar heyecanla bekliyordu. Açıklanan Sonuçlara gore bazıları kredi bazıları ise burs almaya adalet kazanacaklar. 2018/2019 KYK burs Sonuçları ise kyk.Gov.Tr adresinden açıklanacak ve adaylar TC kimlik no ve şifreleriyle öğrenebilecekler. İşte tüm detaylarıyla 2018 KYK BURS Sonuçları ve Ayrıntıları...

 

KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI - 2018... KYK burs ve kredi başvurularının peşinden binlerce öğrenci için heyecanlı bekleyiş başlamıştı. Öğrencilerin tahsil yaşamı boyunca kullanabilecekleri KYK BURS Sonuçları belirtildi. Sonuc.Kyk.Gov.Tr adresinden TC hüviyet numarasını yazarak 2018 KYK burs neticeleri sorgulama ekranına ulaşabilicekler. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak sonuçlarI Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesinden 2018 KYK burs ve kredi sonuçlarına ulaşabilirsiniz.

KYK BURS SONUÇLARI
2018 - 2019 eğitim öğretim periyodu arasında KYK burs başvurusu meydana getiren öğrenciler gözünü sonuçlara çevirdi. KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkındaki resmi malumat verilmemesi sebebiyle sonuçların ne zaman açıklanacağı bilinmiyor. Kredi Yurtlar Kurumu burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştıran milyonlarca üniversiteli, bir yandan da neticeleri nereden öğrenebileceğini merak ediyor.

BURS NEDİR ?
Yüksek tahsil gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs/Kredi Verilmesine İlişkin Kanun hükümlerine nazaran karşılıksız verilen paradır. Burstan yararlanacak öğrenciler, Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört senelik okulların üçüncü sınıfına dikey geçiş imtihanı

ile ara vermeden kayıt yapan öğrenciler, ( intibak yada hazırlık sınıfında burs verilmez. Yüksek Lisans (Master ve Doktora) öğrencileri,(hazırlık sınıfında burs verilmez) ÖSYM sınav cevabında ham puan bazında herhangi bir puan türünde ilk 100'e giren öğrenciler, Amatör Milli Sporcu belgesine haiz olan öğrenciler, burstan yararlanabilmektedir. Not: Bir talebe tıpkı anda, hem burs hem de öğrenim kredisi alamaz.

ÖĞRENİM KREDİSİ NEDİR?
Yüksek öğrenim kabul eden T.C. Vatandaşı öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim müesseselerinin düzgüsel öğrenimi süresince verilen, mecbur hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır. Tahsil kredisi borcu; öğrenciye düzgüsel öğrenimi süresince verilen miktarlara Türkiye İstatistik Kurumu Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksindeki artışlar uygulanarak, hesaplanacak miktarın ilave edilmesi ile tespit edilir. Tahsil Kredisinden Yararlanacak Öğrenciler; Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, İki yıllık okullardan mezun olup, dört senelik okullara dikey geçiş imtihanı ile kayıt yaptıran öğrencilere (intibak sınıfında öğrenim kredisi verilmez), Yüksek lisans (Master ve Doktora) öğrencileri, tahsil kredisinden yararlanabilirler.


"2018 KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA kyk.gov.tr | KYK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI TIKLA ÖĞREN konulu haberimizde Tokat Haberleri olarak sizlere 2018 KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA kyk.gov.tr | KYK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI TIKLA ÖĞREN ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 2018 KYK BURS SONUÇLARI SORGULAMA kyk.gov.tr | KYK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI TIKLA ÖĞREN ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "
5
4
2
1
0