GÜCÜMÜZÜN FARKINDA MIYIZ? KENDİ AŞIMIZLA KENDİ GÜCÜMÜZÜN SAHİBİYİZ

featured

Pandemi ile mücadele kapsamında ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de aşılama çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Ülkemizde Covid-19 bağışıklama çalışmalarında Turkovac, Sinovac ve Biontech aşılarıyla bağışıklama çalışmaları devam etmektedir. İlimizde de her üç aşı, vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda uygulanmaktadır. Sinovac (Çin) ve Biontech (Alman) aşısı ilimizde tüm sağlık kuruluşlarında (tüm hastaneler , aile sağlığı merkezleri ) yapılmaktadır. Yerli ve Milli aşımız Turkovac Aşısı tüm devlet hastanelerimizde uygulanmaktadır. Bugüne kadar 3126 doz Turkovac aşısı uygulanmıştır. İlimizde Turkovac, Sinovac ve Biontech olmak üzere toplam 1.096.277 doz aşı yapılmıştır.

Pandemi ile mücadelede en etkili yöntem olan bağışıklama; salgının kontrol altına alınması, yayılımının önlenmesi , mortalite ve morbidite (ölüm ve sekel bırakma) oranının düşürülmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Aşı önceliği bulunan vatandaşlarımız tercih ettiği aşıyı, ilgili sağlık kuruluşlarından randevu/randevusuz olarak yaptırabilmektedir.

Çok daha kolay bulaştığı ve hızlı yayıldığı bilinen yeni varyanta karşı hatırlatma dozu aşınızı da bir an önce yaptırın.

Gücümüzün farkında mıyız? Kendi aşımızla kendi gücümüzün sahibiyiz.

Dr. Öner NERGİZ
İl Sağlık Müdürü

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
GÜCÜMÜZÜN FARKINDA MIYIZ? KENDİ AŞIMIZLA KENDİ GÜCÜMÜZÜN SAHİBİYİZ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com