Gizli görüşme ifşa oldu, CHP MYK olağanüstü toplandı! İmamoğlu’nun yanında yer alan 2 isim katılmadı

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, CHP’nin önemli isimleriyle yaptığı görüşmeye ait olduğu iddia edilen bir video ortaya çıktı. Söz konusu video, “İmamoğlu’nun gizli darbe toplantısı!” şeklinde paylaşıldı. Bu durum, büyük bir tartışma yaratırken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetim kurulunu topladı. Toplantıda, gizli görüşmede yer alan CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın ise bulunmadı.

ALTERNATİF OLAĞANÜSTÜ KURULTAY İHTİMALİ ARIYORLAR

CHP’nin önde gelen isimleri, gündem yaratan videoda konuşarak görevden alınan il ve ilçe yöneticilerinin yapacakları itirazın görüşüleceği Parti Meclisi’nin toplantıya çağrılması ve olağanüstü kongre toplanması konularını değerlendirmektedir. İmamoğlu, açılış konuşmasında, “Aslında birkaç konuda ilk planlamayı yapmıştık. Hem Parti Meclisi süreciyle ilgili bir zemin oluşturma kararlılığını gösterdik. Özellikle örgütün görevden almalar sürecine hazırlık olacaktı. Gökhan Bey bu süreci başlattı. İkinci olarak, alternatif bir olağanüstü kurultay süreci var mı? Bu konuda bir zemin oluşabilir mi? Sonra olağanüstü kurultayın nasıl bir bakış açısıyla ele alınabileceğini düşünelim.” şeklinde konuşuyor.

İMAMOĞLU NE DEDİ?

İmamoğlu, konunun sorulduğu durumda, gizli bir durumun söz konusu olmadığını belirtti. “Partinin konuları, partililerle, parti yöneticileriyle, parti meclisi üyeleriyle, eski ve yeni milletvekilleriyle, ilçe başkanlarıyla konuşulur. Bu, tamamen normal bir durumdur ve seçimden bu yana yaklaşık 200 toplantı gerçekleştirdik. Bugün dahi benzer toplantılarımız devam etmektedir. Gizli bilgi bulunmamaktadır. Sızdırılmasını araştıracağız ve bunun parti içerisinden mi yoksa dışarıdan mı olduğunu tespit etmeye çalışacağız. Kalbimizde ne varsa aile meselesi gibi konuşmaya devam edecek ve sağlıklı bir karar çıkması için yapılan her işlemi takip edeceğiz.” şeklinde konuştu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Gizli görüşme ifşa oldu, CHP MYK olağanüstü toplandı! İmamoğlu’nun yanında yer alan 2 isim katılmadı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com