takip et takip et
Manşet

19 Haziran 2020 - 13:11:44

GıjGıj Şehir Ormanı Protokolü Törenle İmzalandı

GıjGıj Şehir Ormanı protokolü Vali Dr. Ozan Balcı ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı arasında imzalandı. Orman Tokat Projesi kapsamında Valiliğimizin gözetim, denetim ve koordinasyonu ile Tokat Belediyesi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) işbirliğiyle, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülen Tokat Şehir Ormanı protokol imza töreninde konuşan Vali Dr.Ozan Balcı, […]

GıjGıj Şehir Ormanı protokolü Vali Dr. Ozan Balcı ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Orman İşletme Müdürü Mehmet Sandalcı arasında imzalandı.
Orman Tokat Projesi kapsamında Valiliğimizin gözetim, denetim ve koordinasyonu ile Tokat Belediyesi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) işbirliğiyle, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yürütülen Tokat Şehir Ormanı protokol imza töreninde konuşan Vali Dr.Ozan Balcı, Tokat’a hep birlikte çok güzel bir yaşam alanı kazandırılacağını söyledi.
120 dönüm alanda 3 milyon liralık yatırım ile GıjGıj’ın tekrar eski haline kavuşturulacağını kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ımıza ve Tokatlı vatandaşlarımıza çocuk ve kuş sesleriyle ailelerin dinginlikle, hoşça vakit geçirebilecekleri, doğa ve tabiatla buluşacakları, huzur ve güvenli bir alan kazandırıyoruz.
Şehir Ormanı içerisinde yer alacak mescit, bay, bayan ve engelli WC, kır kahvesi, kır lokantası, bebek bakım odası, bulaşık ünitesi, macera parkı, ahşap çocuk oyun alanı, kamelya, yaya gezinti yolları, otopark, yağmur barınağı olacak.
Projeye destek veren ve emeği geçen Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Orman Genel Müdürlüğümüze, Tokat Belediyemize, İl Özel İdaremize ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına teşekkür ediyorum.” dedi.
Reşadiye ilçesindeki Zinav Gölü ve kanyonunun da OKA destekli proje ile turizme kazandırılacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Doğa adına güzel çalışmalar yapıyoruz. Tokat’ımızın buralara ihtiyacı vardı. Tokatlı hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” diye konuştu.
İmza törenine Vali Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp ERoğlu’nun yanı sıra TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Bünyamin Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu ile protokol mensupları katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR