GİDİLMEYEN MUAYENE RANDEVUSU, İHTİYACI OLAN HASTALARI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

featured

Sağlık hizmetlerinin sunumunda kaliteyi artırmak, vatandaşlarımızın sağlık hizmetine erişimini kolaylaştırmak, hastanelerde daha iyi iş gücü planlaması yaparak hasta ve çalışan memnuniyetini artırmak, hastanelerde vatandaşlarımızın bekleme sürelerini kısaltarak, oluşan bekleme yoğunluğunu azaltmak amacıyla Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) uygulaması büyük önem arz etmektedir. COVİD-19 salgınında hastane koridorlarındaki hasta yoğunluklarının azaltılması salgını engellemek adına da önem arz etmektedir.
2021 yılında Tokat İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Kamu Hastanelerinde 2.603.335 hasta muayene edilmiştir. 2021 yılında hastanelerimizde 1.105.972 hasta randevu kapasitesi açılmış, 909.869 hasta randevu almış ve 731.821 hasta randevulu muayene olmuştur.
Kamu Hastanelerimizde gerçekleşen toplam muayene sayısına göre hastanelerimizin açtığı MHRS randevu oranı yaklaşık %70,1, randevulu muayene olan hasta oranı %46,4, randevu gerçekleşme oranı %80,5’dir. Hastalarımızın %53,6’sı randevu almadan muayene olmuştur. MHRS üzerinden randevu alan 909.869 hastadan 731.973 (% 80,5) hasta randevusuna gelerek muayene olmuş, randevu alan hastaların yaklaşık olarak %20’sine karşılık gelen 177.896 hasta çeşitli sebeplerle hastaneye muayeneye gelmemiştir. Vatandaşlarımızın muayene randevusu almakta zorlandığı bu dönemde yaklaşık 177.896 kişi almış olduğu muayene randevusuna gitmeyerek muayene olmak isteyen başka kişilerin bilmeyerek de olsa muayene olmalarına engel olmuştur.
Almış olduğunuz muayene randevusuna gidemeyecekseniz, ilgili randevu saatinin boş geçmemesi, ihtiyacı olan bir başka hastanın randevusu alabilmesine imkan sağlayabilmek için randevunuzu gecikmeden iptal ettiriniz. Bir başka gün sizin de o randevuya ihtiyacınızın olabileceğini asla aklınızdan çıkarmayınız.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
GİDİLMEYEN MUAYENE RANDEVUSU, İHTİYACI OLAN HASTALARI ZOR DURUMDA BIRAKIYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com