Yükleniyor ..
Safatv

Gergin bekleyiş sürüyor! Halk kapılarına bu notları yazdı

1 ay önce082
Gergin bekleyiş sürüyor! Halk kapılarına bu notları yazdı

Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, Kuzey ve Güney Carolina  eyaletlerinin kıyı kesimlerinde kasırganın neden olduğu şiddetli rüzgar ve  yağmurların hayati tehlike arz ettiği belirtildi. Rüzgarın hızının saatte 128 kilometreye ulaşabileceği, Florence  nedeniyle okyanusta oluşan dalgaların boyunun da 4 metreye çıkabileceği  uyarısında bulunuldu. Uzmanlar, kasırganın hızının kategori 2’ye düşmüş olmasına rağmen  bölgedeki etkisinin hala büyük olabileceğini […]

Ulusal Kasırga Merkezinden yapılan açıklamada, Kuzey ve Güney Carolina  eyaletlerinin kıyı kesimlerinde kasırganın neden olduğu şiddetli rüzgar ve  yağmurların hayati tehlike arz ettiği belirtildi.

Rüzgarın hızının saatte 128 kilometreye ulaşabileceği, Florence  nedeniyle okyanusta oluşan dalgaların boyunun da 4 metreye çıkabileceği  uyarısında bulunuldu.

Uzmanlar, kasırganın hızının kategori 2’ye düşmüş olmasına rağmen  bölgedeki etkisinin hala büyük olabileceğini tahmin ediyor.

YEREL HALK NOTLAR YAZDI

Kasırga nedeniyle acil durum ilan edilen kentte resmi daireler kapalı.  Bölgedeki postanenin kapısındaki “Postane, Florence geçene ve yeniden  elektriğimiz olana kadar açılmayacaktır.” ibaresi dikkati çekti.

http://cdn2.admatic.com.tr/showad/showad.js

Ayrıca bölge sakinleri, kasırga için önlem olarak cam ve kapılarını  kapattıkları tahta levhalara notlar yazdı. Notlar arasında, “Blue Magnolina  (kenti) uzağa ak diyor.” ifadesi bulunuyor, bir iş yerinin kapısında da “Kapalı.  Güvende kalın” yazısı yer alıyor.

Kasırga dolayısıyla otoyollarda da kasırga için uyarılar bulunuyor.

Kaynak: TGRT Haber

Paylaş Paylaş
fyurdakul
fyurdakul

Gergin bekleyiş sürüyor! Halk kapılarına bu notları yazdı konulu haberimizde Safatv olarak sizlere Gergin bekleyiş sürüyor! Halk kapılarına bu notları yazdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Gergin bekleyiş sürüyor! Halk kapılarına bu notları yazdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?