takip et takip et
Manşet

22 Ekim 2020 - 11:40:02

Gelenekselden Günümüze Dokunuşlar Sergisi

Vali Dr. Ozan Balcı, ‘Gelenekselden Günümüze Dokunuşlar’ adlı serginin açılış törenine katıldı. Geleneksel Tokat Yazmacılığı El Baskı ve Kalıp Ustası Emel Ardahanlı’nın Şehir Müzesinde düzenlediği serginin açılışına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları ve sanatseverler katıldı.  “Yazmacılık Bir Kültür ve Sanattır” Tokat’a özgü el baskısı yazmaların yer aldığı serginin […]

Vali Dr. Ozan Balcı, ‘Gelenekselden Günümüze Dokunuşlar’ adlı serginin açılış törenine katıldı.

Geleneksel Tokat Yazmacılığı El Baskı ve Kalıp Ustası Emel Ardahanlı’nın Şehir Müzesinde düzenlediği serginin açılışına Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları ve sanatseverler katıldı.

 “Yazmacılık Bir Kültür ve Sanattır”

Tokat’a özgü el baskısı yazmaların yer aldığı serginin açılışı programda konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, yazmacılığın bir sanat ve kültür olduğunu belirterek, “Sanatla ilgili konu olunca daha da değerli oluyor. Sanat, yazma, kadın ve Tokat, dördü bir araya geldiğinde pırlanta değerinde oluyor. Emel hanımı ve ona destek veren yazmacı ustalarımızı emeklerinden dolayı kutluyorum.

Her zaman kültüre, eğitime, bilime dost bir vali olarak ifade ediyorum kendimi. Kültürel, sanatsal ve bilimsel faaliyetleri desteklemekten, bu alanda ürün veren, ürün ortaya koyan kişilere destek olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sanat sadece hayata renk veren ya da hoşça zaman geçirilen bir alan değil, aynı zamanda bilime, kültüre ve yaşama zevk katan, estetik katan bir faaliyet. Sanatı çok önemsiyorum. Serginin açılmasında emeği geçenlere tekrar  teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı ve beraberindekiler yapılan konuşmaların ardından sergiyi beğeni ile gezdi.


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR