Gazze saldırılarında en ağır gece: Katliam dolu 1 ay geride kaldı!

featured

Dün gece, Gazze’de yaşanan ağır bombardıman sonucunda iletişim tamamen kesildi. Bu iletişim kesintisi, İsrail’in daha fazla katliam yapmak için hazırlık yaptığı şeklinde yorumlanıyor. Gazze, son 31 gündür korkunç bir şiddete tanıklık ediyor. İsrail’in Gazze’yi ablukaya aldığı süre boyunca, soykırım devam ederken sosyal medyaya korkunç görüntüler düşmeye devam ediyor. Bu vahşi saldırılarda şu ana kadar 8 bine yakın insan hayatını kaybetti, ve ölenlerin çoğunluğunu çocuklar oluşturuyor. Gazze’deki sağlık sistemi tamamen çökmüş durumda, burada insanlık trajedisi yaşanıyor. İsrail ordusu, 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze’yi haftalardır gece gündüz bombalıyor. İsrail’in saldırıları, Gazze’nin tüm bölgelerine yoğunlaştı ve özellikle dün akşam bölgenin kuzeyine odaklandı.

Obüs saldırılarıyla başladı, hava saldırısıyla devam etti

Obüs saldırılarıyla başlayan akşam saatlerinde, Gazze’nin kuzeyindeki Beyt Hatun Mahallesi yoğun saldırılar altında kaldı. Ardından hava saldırıları da başladı ve İsrail’in elektrik ve yakıt geçişine izin vermemesi nedeniyle Gazze karanlık bir hale büründü. Ordu, arka arkaya yaklaşık 1 saat boyunca bombalar yağdırdı. Bu süre içinde iletişim Gazze’de tamamen kesildi. Filistin telekomünikasyon şirketi, İsrail’in yoğun bombardıman nedeniyle altyapının zarar gördüğünü ve Gazze’nin dünya ile bağlantısının koptuğunu duyurdu. Hamas ise bombardımanın artması ve iletişimin kesilmesi üzerine İsrail’in dünyanın gözünden uzakta daha fazla katliam yapma niyetini ortaya koydu.

DSÖ: Personelimize ulaşamıyoruz

DSÖ, Gazze’deki personel ve sağlık tesisleriyle iletişim kuramadığını ve çalışanlarının güvenliği konusunda endişeli olduklarını belirtti. Gazze Sağlık Bakanlığı ise İsrail saldırılarında ölenlerin sayısının son 24 saatte 298 arttığını açıkladı. İsrail Başbakanı Netanyahu’nun danışmanı Mark Regev, “kara operasyonu bittiğinde Gazze çok farklı bir yer olacak” diyerek Hamas’a bedel ödeteceklerini vurguladı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Gazze saldırılarında en ağır gece: Katliam dolu 1 ay geride kaldı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com