takip et takip et
Manşet

4 Ekim 2020 - 09:43:42

“ESNAFIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Tokat Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, Başkan Fehmi Çankaya ile esnafların durumu hakkında istişarelerde bulundu. Her daim esnafların yanlarında olduklarını belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, esnaflara destek olmak amacıyla Belediye Meclisi tarafından Çekenli İş Merkezi’ndeki yazıhaneler de ve otogardaki yazıhanelerin kiralarında artış yapılmadığı müjdesini verdi. […]

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Tokat Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, Başkan Fehmi Çankaya ile esnafların durumu hakkında istişarelerde bulundu.
Her daim esnafların yanlarında olduklarını belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, esnaflara destek olmak amacıyla Belediye Meclisi tarafından Çekenli İş Merkezi’ndeki yazıhaneler de ve otogardaki yazıhanelerin kiralarında artış yapılmadığı müjdesini verdi.
Çekenli İş Merkezi ve Terminal’deki kiralarda artış olmadığı müjdesini veren Başkan Eroğlu şunları söyledi: “Tokat Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanımız Fehmi Çankaya’yı Belediye Meclis üyelerimizle birlikte ziyaret ederek Tokat’ımızın esnafları için neler yapabilir hakkında istişarelerde bulunduk. Üç yıla yakın bir süredir Tokat’ta hem esnafın sorunuyla ilgilenen, odaları birleştiren, beraberce yol yürüyen ve Milletvekillerimizle, yerel yöneticilerimizle irtibatı sağlayan ve güzel bir ortam oluşturan Oda Başkanımıza ve tüm Oda Başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Teşekkür etmek bir borçtur. Allah bu güzelliği, bu birlik ve beraberliğimizi daim eylesin.
Kiralarda Artış Yapılmadı
Tokat esnafı ariftir, her daim örnek gösterilen insanlardır. Pandemi sürecinde de bunu gördük. Bir kez dahi süreçten dolayı isyan etmeyerek, pes etmeden, Allah’tan geldiğine inanarak, devlet-millet el ele vererek çok önemli bir çalışmaya da imza attılar. Bizler de Tokat Belediyesi olarak maddi manevi destek vermeye çalıştık. Yine bu süreçte Oda Başkanlarımız da yoğun bir gayret sarf ettiler. El ele verdikten sonra aşamayacağımız hiçbir şey yok. Türkiye’nin ve şehrimizin önünün çok açık olduğunu görüyoruz. Bu süreçte otobüs ve minibüsçülerimiz en fazla zorluğu yaşadılar. Bizler Tokat Belediyesi olarak elimizden geldiğince taşın altına elimizi koyarak destek oluyoruz. Esnafımızın sahip olduğu bu kurumu yine esnaflarımız için kullanıyoruz.
Belediye Meclisi olarak kira artışlarını minimum seviyede tutarak, Çekenli İş Merkezinde ki minibüsçü kardeşlerimizin ve yazıhane sahiplerinin ve Terminal’deki esnaflarımızın kiralarında artış yapmadık. Duamız bu virüsün biran önce son bulması ve eski günlerimize tekrar geri dönmektir. El ele verdikten sonra tüm zorlukları aşacağımıza inanıyorum” dedi.
Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na destekleri için teşekkür eden Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Çankaya; “Tokat Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği olarak Belediye Başkanımızla sürekli görüşüyoruz. Her zaman esnafımızın, sanatkarımızın ve bizlerin yanında olmuştur. Pandemi sürecinde de her türlü yardımlarla yine esnafımızın ve vatandaşlarımızın yanında olduğu için ayrıca teşekkür ediyorum. Biz bize yeteriz sloganıyla her daim hareket ediyoruz. Tokat için, ülkemiz için ne gerekiyorsa bunu gerçekleştirmeye gayret ediyoruz. İnşallah yeniden eski sürece döneceğiz. Esnafımız ve sanatkarımız rahat bir nefes alacaktır. Bu süreçte servisçilerimiz, öğrenci servis işi yapan esnafımız, kahveci esnafımız, lokantacı esnafımızın bir bölümü ve okul kantinlerimiz daha çok sıkıntılı. Belediye Başkanımızdan bu konuda destek istedik. İnşallah bu zorlu sürecinde üstesinden geleceğiz. Belediye Başkanımıza, Belediye Meclisimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

????????????????????????????????????


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR