Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav’dan “İmamoğlu” çıkışı: Aday olsa kazanırdı

featured

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, katıldığı canlı yayında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimlerde aday olsaydı kazanabileceğini belirtti. Sav, “Bir sene önce bir WhatsApp paylaşımında, ‘Bir genel başkanın cumhurbaşkanı adayı olmak istemesinden doğal bir şey yoktur. Eğer kendisinden daha iyi oy alacağı düşünülen insanlar varsa genel başkanın görevi onun önünü açmaktır’ demiştim. Ancak bu gerçekleşmedi. O dönemde İmamoğlu daha uygun bir adaydı.” şeklinde konuştu.Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Habertürk yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Genel seçimlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiğini ifade eden Sav, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun daha doğru bir aday olduğunu savundu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN İSTİFA EDEREK GENEL KURULA GİDİLMESİ GEREKİR”

Değerli İçerik Editörü,Sana vereceğim içeriği dikkate alarak yeniden %100 özgün bir şekilde yazmanı rica ediyorum. İçerik, Önder Sav’ın CHP hakkındaki açıklamalarını içermektedir. Kendisinin ifadeleri şu şekildedir: “CHP’nin hırpalanmasını, yaralanmasını istemem. Sayın Kılıçdaroğlu’nun görev süresi 3 yılı aşacağı için yapılması gereken, Kılıçdaroğlu’nun istifa etmesi ve Parti Meclisi tarafından bir genel başkan yardımcısının seçilerek 45 gün içinde genel kurula gitmesidir. Siyasette hukuk çerçevesinde hareket etmeliyiz, dolanıklıklara başvurulmamalıdır.”Ancak önemli bir hususun altını çizmek istiyorum: Benim amacım Kılıçdaroğlu’nu eleştirmek değil. Zira bu durum partiyi olumsuz etkiler. Hukuki süreçler tartışılabilir, ancak partinin bu noktaya gelmesini istemem. Genel başkanın değiştirilmesinde bir engel yoktur. Başarısızlıkların ardından, siyasi liderin gerçekleri görmesi ve gerekeni yapması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu istifa eder ve 45 gün içinde parti kurultaya gider. İstiyorsa tekrar aday olabilir, burada bir sorun yoktur. 25 Temmuz 2020’de gerçekleşen kurultayda delege üyelerinin büyük çoğunluğu Kılıçdaroğlu’nu seçti. Aynı delege üyeleri hala görev yapabilecek durumdadır.Özgün bir içerik editörü olarak, verdiğim içeriği Türkçe dil kurallarına uygun bir şekilde yazmanı rica ediyorum.Teşekkür ederim ve iyi çalışmalar dilerim.

“O GÜNÜN KOŞULLARINDA İMAMOĞLU UYGUNDU”

Sevgili Genel Başkan,Kayıp olduğumuz doğru, ancak başarısız sayılmamız gerektiği fikrine katılmıyorum. Seçimde insanlarımızın kan ter içinde oy toplamaya çalışmalarına rağmen maalesef kazanamadık. Bu seçimden sonra birçok insanımız hüsrana uğradı ve göz yaşlarına boğuldu. Ben ilk seçimde kazanabileceğimize inanıyordum, ancak ikinci seçime kalırsa kazanamayacağımızı düşünüyordum. Kılıçdaroğlu ile yaşadığım tartışma öfke ve kızgınlıktan kaynaklanmıyor. Geçmişte WhatsApp paylaşımımda “Elbette bir genel başkanın cumhurbaşkanı adayı olmak istemesi doğal bir durumdur. Eğer kendisinden daha iyi oy alacağı düşünülen biri varsa, genel başkanın görevi onun önünü açmaktır” demiştim. Ancak bu gerçekleşmedi. O günün koşullarında İmamoğlu daha uygun bir adaydı, ancak onun da davaları vardı. Sözde Ankara’daki büromda İmamoğlu lehine toplantılar yapıyormuşum gibi bir iddia ortaya atılmış. Bu tamamen uydurma bir yalandır. Ben Antalya’da yaşıyorum ve bu iddiayı çürütmek istiyorum.

“TÜRKİYE’NİN DÖRTTE BİRİNDE MİLLETVEKİLİMİZ YOK”

Bir genel başkan liderliğinde yapılan büyük bir seçimde başarı elde edilemedi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde %48, milletvekilliği seçimlerinde ise %25 oy alınabildi. Dört parti bir araya gelerek %25 oy alındı, bu da geriye doğru bir ilerlemeyi işaret ediyor. Bu, başarısızlıkla sonuçlanan bir girişim oldu. İl ve ilçe başkanlarının görevlerinden istifa etmelerinin hukuki temeli bulunmuyordu. 40 il ve 40 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti. CHP için büyük emek harcayan, parti için çalışan insanlar arasından sadece 8 kişi değerlendirmeye alındı. Sonrasında ise sadece 3 ilçe başkanı seçilebilecek pozisyona geldi. Bu, partinin genel merkezi tarafından örgütün önemsenmediğini gösterdi. Şu anda 20 ilimizde milletvekili bulunmamaktadır. Bu, Türkiye’nin neredeyse dörtte biri demektir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav’dan “İmamoğlu” çıkışı: Aday olsa kazanırdı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com