ERHAN USTA;SÜPER KUPA FİNALİ RİYAD’DA DEĞİL SAMSUN’DA OYNANMALIDIR!

featured

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta; TBMM’de, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa Finalinin, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da oynanacak olmasına tepki gösterdi.
BU KARARI YANLIŞ BULUYORUZ
Usta: “Türkiye Futbol Federasyonu, Türkiye’nin iki güzide kulübü Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanacak Süper Kupa maçının Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da uygulanması kararını aldı. Biz bu kararı çok yanlış buluyoruz.”
BU DURUMU NASIL BİR MANTIKLA İZAH EDİYORSUNUZ
Usta: Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın Divan Kurulları da kamuoyuyla bir paylaşım yaptılar, bu maçın Türkiye’de oynanmasını istediklerini kulüplerimiz de ifade ettiler.
Usta: Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Türk takımlarının oynayacağı final maçının bir başka ülkede yapılmasını nasıl bir mantıkla izah ediyorlar, biz bunu anlayabilmiş değiliz.
100. YILDA BU MAÇ SAMSUN’DA OYNANMALIDIR
Oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçının mutlak surette Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde yapılmasını söyleyen Usta: “Samsun Milletvekili olarak benim de önerim, bu maçın kurtuluş mücadelesini başlatan şehir olan Samsun’da oynanmasını biz çok arzu ediyoruz, talep ediyoruz.”
SAMSUNLU TARAFTARLAR VE TÜRKİYE BUNA HAZIRDIR
Samsunlu taraftarların ve Türkiye’nin bu maça hazır olduğunu vurgulayan Usta, “Samsun’un stat kapasitesi de bunun için çok yerindedir. Samsunlu hemşehrilerimin Türkiye Büyük Millet Meclisinden bu konuda tavır alması yönünde de bir talebi vardır, bunları da Genel Kurulla paylaşmak istiyorum.”

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
ERHAN USTA;SÜPER KUPA FİNALİ RİYAD’DA DEĞİL SAMSUN’DA OYNANMALIDIR!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir