takip et takip et
Manşet

17 Haziran 2020 - 16:03:30

Erbaa Çiçek Üretim Merkezi Haline Geliyor

Vali Dr. Ozan Balcı, “Erbaa’yı çiçek üretim merkezi haline getireceğiz.” dedi. Vali Dr. Ozan Balcı Erbaa Yeni Mahallede bulunan kapalı ve açık kesme çiçekçilik alanlarında incelemelerde bulundu. 62 dönüm kapalı alan, 160 dönüm açık çiçek yetiştirme alanında incelemelerde bulunarak İlçe Kaymakamı Mustafa Temiz ve İlçe Tarım Müdürü Murat Gökbulut’tan bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı […]

Vali Dr. Ozan Balcı, “Erbaa’yı çiçek üretim merkezi haline getireceğiz.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı Erbaa Yeni Mahallede bulunan kapalı ve açık kesme çiçekçilik alanlarında incelemelerde bulundu. 62 dönüm kapalı alan, 160 dönüm açık çiçek yetiştirme alanında incelemelerde bulunarak İlçe Kaymakamı Mustafa Temiz ve İlçe Tarım Müdürü Murat Gökbulut’tan bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı “ 2020 yılında Erbaa ilçemizde TKDK projelerinden faydalanarak 100 dönüm kapalı alan çiçek yetiştirme tesisi kurmayı hedefliyoruz. Çiçek üretimi için Erbaa ilçemizin iklimi çok müsait. Çiçek üreticilerimiz çalışkan, vatanperver, bilgi birikimi olan insanlar. Devletimizin destekleri ile üretimin artması ve üreticimizin zenginleşmesi için çalışıyoruz. Erbaa’da mezat kurmayı hedefliyoruz. Modern teknolojiyi de kullanarak, Erbaa’da Türkiye’nin en önemli çiçek üretim merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz. Sizlerin büyümesi ve zenginleşmesi için hep birlikte çalışacağız.” dedi.

Çiçek Üreticileri Birliği Kurulacak

Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiçek üretici birlikleri kurarak ve Devletimizin desteklerini kullanarak üreticilerimizi bir araya getireceğiz. Kurulacak olan Üretici Birliğinin çiçek üreticilerimize ciddi katkısı olacaktır. Erbaa ilçemizin Türkiye’nin sayılı çiçek üretim merkezlerinden biri olmasını hedefliyoruz, ayrıca çiçek üreticilerimizin sayılarını artıracağız. Çiçek üretimini artırmak için altyapı, sera, mezat, soğuk hava deposu kurmayı hedefliyoruz. Tokat Tarım Memleketi, Üreticimizin, tarımın, çiftçinin her zaman yanında olduk, bundan sonrada yanında olmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Vali Dr. Ozan Balcı’ya incelemelerinde Kaymakam Mustafa Temiz, İlçe Tarım Müdürü Murat Gökbulut ile çiçek üreticileri katıldılar.

 


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR