takip et takip et
Manşet

10 Haziran 2021 - 12:54:12

Engellilerimiz İçin Türkiye’de Bir İlk

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve Vali Dr. Ozan Balcı eğitim yatırımları kapsamında Türkiye’de bir ilk olacak Özel Eğitim Kampüsü inşaat alanında incelemelerde bulundu. Devletin özel bireyler için her türlü imkanı seferber ettiğini belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “Burası, hafif, orta ve ağır her türlü engelli çocuklarımız için hem özel eğitim meslek […]

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer ve Vali Dr. Ozan Balcı eğitim yatırımları kapsamında Türkiye’de bir ilk olacak Özel Eğitim Kampüsü inşaat alanında incelemelerde bulundu.
Devletin özel bireyler için her türlü imkanı seferber ettiğini belirten Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, “Burası, hafif, orta ve ağır her türlü engelli çocuklarımız için hem özel eğitim meslek hem özel eğitim uygulama okulu. Bu anlamda Türkiye’deki tek kampüs olacak burası. Onun için çok kıymetli. Buradaki bir çocuk için devlet her türlü hizmetini seferber ediyor. Tokat için de önemli bir hizmet olacak bu kampüs. Bu kampüsümüzde engelli çocuklarımız, başka bir şehre başka bir ilçeye gitmeden her türlü hizmeti alabilecek.” dedi.
Engelli bireylerin hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için çalıştıklarını ve bu anlamda büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Kampüsümüzde işitme, görme ve diğer engelli gruplarından öğrencilerimiz; anaokulundan, ilkokul, ortaokul ve liseye kadar eğitim alacak. Engellilerin hayatını ve yaşamını kolaylaştırmak için çalışıyor, problemlerini anlıyoruz, hayatlarını, kolaylaştırmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.
Kampüste engelli çocukların yaşamlarına değer katmanın hedeflendiğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat merkeze; 1 özel eğitim anaokulu, 1 özel eğitim ilkokulu, 1 özel eğitim ortaokulu, 1 özel eğitim iş okulu (meslek lisesi) ile Erbaa’ya; 1 özel eğitim uygulama okulu kazandırılacağını söyledi.
İncelemelere Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Vali Dr. Ozan Balcı, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve ilgililer katıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR