Eğitim Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube, Kadın Üyeleriyle Kahvaltıda Buluştu

featured

Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube Yönetimi ve Kadın Komiyonu’nca ‘Örgütlü Kadın Güçlü Kadın-Örgütlü Kadın Güçlü Toplum” sloganıyla ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ vesilesiyle düzenlediği kahvaltılı istişare programına, kadın üyeler yoğun katılım sağladı.
Şube Başkan Yardımcısı Ayşe Köprülü programın açılış konuşmasında “İnancı, emeği, ekmeği, ülkesi için örgütlenen bu güzide topluluğa selam olsun. Bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü sorunlarının çözülmesine vesile olması temennisiyle kutluyoruz. Davetimize icabetinizden dolayı Şubemiz adına teşekkür ediyorum. Her birinizi tüm kalbimle, muhabbetle selamlıyorum” dedi. Konuşmasına Kadın eğitim çalışanların yarıya yakını Eğitim Bir Sen’de örgütlü olduğunu ifade eden Köprülü, “Bunun nedeni ise kuruluş kodlarımızın toplumsal dokuyla olan uyumudur. Eğitim-Bir-Sen, insan ve medeniyet değerlerini muhafaza edip yüceltecek toplumun, ancak sağlam aile yapısı ve güçlü kadınla mümkün olacağına inanır. Dünya Kadınlar Günü’nün kadınlarımızın ve tüm dünya kadınlarının sorunlarının çözümü için yeni bir başlangıç ve imkân olmasını diliyoruz” dedi.

Eleştirel bakışlara ihtiyacımız var.
Eğitim çalışanı ve Kadın olmanın güzel yanı da var, zor tarafı da, diye konuşmasına devam eden Köprülü,” Her iki durumda da varlığınız bizim için çok kıymetli. Sizlerden ricamız birlikte büyüttüğümüz güzide kuruluşumuzu diğerlerinin destursuz yaklaşımlarına kurban etmeyelim. Çalışmalarımız çok yönlü devam etmekte. Bizi bizden öğrenin. Eleştirel bakışlara ihtiyacımız var. Ama tarihlerinde hiçbir başarısı olmayan, hizmet üretemeyen, insana değer vermeyip dedikoducu gelenekten beslenen, fitne fesat ruh halleriyle insanımızı değersizleştirenlere de, Ülkemizde ki onca güzel gelişmeyi yok sayıp her şeye karşı duran şükürsüz ve güdümlü yaklaşımlara da dikkatinizi çekmek isterim. Lütfen dikkatli olun köklü bir emek hareketi olarak buradayız ve sizlerle bu ülke için çalışmaya kararlıyız. Kaybedecek tek bir insanımız yok. Genel Başkanımız Ali Yalçın ve Şube Başkanımız Şaban Ceylanın selamlarını iletiyor, Kadın Komisyonu Başkanımız Hacer Yetkin ve ekibine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Yetkin; Kadının Saygınlığı Kadına Saygıyla Başlar

Şube Kadın Komisyonu Başkanı Hacer Yetkin ise, “Programa katılan veya katılamayıp mazeret memnuniyet bildiren tüm arkadaşlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Kadının Saygınlığı Kadına Saygıyla Başlar. Kültürümüzün nesillere aktarılması, geleneklerimizin öğretilmesi, kadınlarımızın etkin gücünün en büyük göstergesidir. Çalışma yaşamında iş ve aile hayatındaki uyumsuzluktan şiddet ve mobbinge, karar mekanizmalarında temsiliyetten, analık haklarımızın korunmasına kadar birçok konuda ciddi kazanımlarımız var. Sorunlarımız da var. Kadınlar Komisyonları olarak şiddet ve mobbingin, çalışma hayatının tamamından sökülüp atılması için mücadeleye devam ediyoruz. Adil bölüşümün olmadığı vasatta, kadın hakları adına söylenen tüm cümleleri emek sömürüsünün perdelenmesi olarak gördük. Bu ülkede kadınların eğitim ve çalışma hayatından men edildikleri utanç günlerini birlikte yaşadık. Fişlendik, yok sayıldık, Çalışma hakkımızın yanı sıra örgütlenme hakkından da yoksun kaldık. Hamdolsun Şubat’ın soğuğunu atlattık lakin yediğimiz ayazı asla unutmadık. Çünkü biliyoruz ki unutulan her acı tekrarlanır. Değerli arkadaşlarım, Tokat’ta 1800 kadın üyemiz var. Hedefimiz tüm kadın eğitim çalışanlarımızı ziyaret etmek. Sadece bu hafta 700 kadın çalışanımızı tek tek arayıp hatırlarını sorduk. Bu programa davet ettik. Çalışan kadının güven kapısı olduk. Sendika hizmet binamız da Kadın üyelerimiz için tahsis edilen çalışma ve sosyal alanlarında sizlerle yapacağımız bir dizi etkinlik planlıyoruz. Şube Başkanımız Şaban Ceylan Kadın çalışanlarımızın tüm sorunlarına dair yaklaşımı ve sağladığı her türlü desteğe komisyonumuz adına teşekkür ederim”dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Eğitim Bir-Sen Tokat 1 Nolu Şube, Kadın Üyeleriyle Kahvaltıda Buluştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com