takip et takip et
Manşet

23 Nisan 2020 - 12:19:01

“Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir!”

Bu günü çocuklarımızla birlikte bu meydanlarda elele, hep birlikte coşku içinde kutlamak isterdik, Koranavirüs salgını nedeniyle bunu gerçekleştiremedik. Önümüzdeki bayramlarda bunu hep birlikte yapacağız. Bundan tam bir asır önce, Türk vatanı dört bir yandan işgal edilmiş, Türk Milleti esaret altına düşmüş, Şanlı Ordularımız dağıtılmıştı. Tarihinde hiçbir zaman esaret yaşamayan Türk Milletine bu reva görülebilir miydi? […]

Bu günü çocuklarımızla birlikte bu meydanlarda elele, hep birlikte coşku içinde kutlamak isterdik, Koranavirüs salgını nedeniyle bunu gerçekleştiremedik. Önümüzdeki bayramlarda bunu hep birlikte yapacağız.

Bundan tam bir asır önce, Türk vatanı dört bir yandan işgal edilmiş, Türk Milleti esaret altına düşmüş, Şanlı Ordularımız dağıtılmıştı. Tarihinde hiçbir zaman esaret yaşamayan Türk Milletine bu reva görülebilir miydi?

İşte bu zor, hatta imkânsız şartlarda kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz, ülkemizin bağımsızlığının, bölünmez bütünlüğünün simgesi ve gurur kaynağı olmuştur. Bu nedenle, Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin temel taşı, vazgeçilmez parçası olan Millet Meclisimizin taşıdığı değeri ve önemi bugünlerde daha çok bilmeliyiz.

Unutmayınız ki,tarihimizin altın sayfası olan Kurtuluş Savaşımızda, bu Gazi Meclisin kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi Orduları, Başkomutanının önderliğinde, Vatanımızın Kutsal Toprağını, Milletimizin Şerefi ve Namusunu kurtarmış, Emperyalist dünya devletlerini tarih sayfalarına gömmüştür.

Yine bilinmelidir ki; hiçbir Makam, Mevki veya Saltanat, “Milletin İradesinden” daha güçlü değildir. Bu yüce Meclisi vücuda getiren Türk Ulusu, tarihinin her döneminde olduğu gibi; kendi kaderini, yine kendi çizmeyi bilecektir: “Egemenlik Kayıtsız, Şartsız Milletindir!”

Küçük Hanımlar, Küçük Beyler. Bugün Sizin için en mutlu gündür. Dünyadaki tek Çocuk Bayramı olan 23 Nisan, Sizlere ve Dünya Çocuklarına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanıdır. Daha, güzel ve mutlu bayramları sizlerle el ele, beraber kutlamak en büyük dileğimizdir. Sizler, Güzel Ülkemizin yarınlarısınız! Bayramınız kutlu olsun!

Bu vesile ile tüm Tokatlı Hemşerilerimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutlarım. Sağlık ve Coşkuyla kutlayacağımız nice 23 Nisan’larda buluşmak dileğiyle…


Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR