Dünyada Kaç Ada Var?

featured

Dünyanın En Büyük Adaları

Dünyanın en büyük adası, Kanada’nın kuzeydoğusundaki Kuzey Atlantik Okyanusu ile Arktik Okyanusu arasında yer alan yaklaşık 840.004 mil karelik bir alana sahip Grönland’dır. Ada, toplam Ada alanının yaklaşık% 85’ini kaplayan devasa buz örtüsü nedeniyle popülerdir. Bishop Rock, Atlantik Okyanusu’ndaki dünyanın en küçük adasıdır; Ada, iyi inşa edilmiş Deniz Feneri ile popülerdir.

Dünyada Kaç Adalar Bulunmaktadır?

Su kütlelerindeki türlerin çeşitliliği nedeniyle dünyadaki toplam ada sayısına bir rakam vermek neredeyse imkansızdır. Dünyada okyanuslarda yaklaşık iki bin ada var. Bir adayı neyin yaptığının geniş ve çeşitli tanımları nedeniyle göller gibi diğer su kütlelerinin etrafındaki toplam ada sayısını hesaplamak mümkün olmamıştır. Adalarda yaşayan insan nüfusunun altı yüz milyondan fazla olduğu tahmin ediliyor.

Dünyanın En Güzel Tatil Adaları

Adalar, güzel manzaraları ve eşsiz ortamları nedeniyle birçok turist için favori bir destinasyondur. Dünyanın en popüler tatil beldesi adalarından bazıları, Karayipler’deki Batı Hint Adaları’ndaki iki adanın birleşimi olan ve 270 kilometrekarelik bir alanı kaplayan St. Kitts & Nevis Adaları’dır. Adalardaki en büyük cazibe merkezlerinden bazıları, panoramik su ve doğal doğal alanların manzarasına sahip Brimstone Hill Kalesi Milli Parkı ve tüm adayı ve Karayip Denizi’ni görebileceğiniz Liamuiga Dağı’dır. Santorini Yunanistan, Güney Ege Denizi’nde, Yunanistan’a 120 mil uzaklıkta bulunan bir adadır. Adanın güzelliği enfes ve popüler bir düğün mekanı. Ada, harika mutfak deneyimi ile de popülerdir.

Dünyanın En İssiz Adaları

Dünyanın dört bir yanındaki birkaç ada ıssız kalıyor. Milyonlarca adadan sadece 11.000’inin daimi ikametgahı olduğu tahmin edilmektedir. En büyük ıssız ada, Baffin Körfezi’ndeki Devon Adası’dır… Hashima Adası, toplam nüfusu yaklaşık beş bin kişi olan çok sayıda aileye ev sahipliği yapıyordu. Adada 1887’den 1974’e kadar kömür madenciliği yapıldı. Ancak kömür işi bittikten sonra sakinler taşındı. 1999 yılında turizme açılmıştır. Güney Çin Denizi’ndeki Ağaç Adası, daimi ikametgah sahibi olmayan başka bir adadır. Askeri kuvvetler orada geçici olarak konuşlandırılıyor.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Dünyada Kaç Ada Var?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com