DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ TOKAT İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN ETKİLİĞİYLE YAPILDI

featured

Her geçen gün oturarak her zamankinden daha fazla zaman geçiriyoruz. İş yerinde, işe giderken veya evde bilgisayar karşısında olsun, bu hareketsiz yaşam tarzı sağlığımızı olumsuz etkiliyor. Çalışmalar “oturmanın yeni sigara içmek olduğunu” hatta yaşam süresini daha olumsuz şekilde etkilediğini gösteriyor.

Uluslararası Herkes İçin Spor Federasyonu (TAFISA) tarafından 1991 yılında başlatılan Dünya Yürüyüş Günü, fiziksel olarak aktif olmanın ve fiziksel hareketsizliğin küresel krizine karşı basit ve eğlenceli bir kutlama yöntemi sağlamaktadır. Ülkeler kutlama için farklı günler de belirleyebilmekte ise de otuz yılı aşkın bir süredir, yüz altmıştan fazla ülkeden gelen milyonlarca insan, Ekim ayının ilk Pazar gününü “Dünya Yürüyüş Günü”ne dönüştürerek birlikte yürümeyi alışkanlık haline getirdi. Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri ile gündelik hayatımızın içine fiziksel aktiviteyi entegre etmeyi teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda Müdürlüğümüz Halk Sağlığı Başkanlığı Obezite, Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi tarafından düzenlenen “Doğa Yürüyüşü Etkinliği” İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Nilay Elibol, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Cengiz Yakıt ve Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcsı Dr. Cihat Zülfüoğullarının ve TOGÜ Genç Yeşilayın katılımları ile gerçekleştirildi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ TOKAT İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN ETKİLİĞİYLE YAPILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com