Dubai Hakkında Bilgi

featured

Dubai Hakkında Genel Bilgiler

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde büyük bir şehir ve Emirliktir. Şehir genellikle Dubai şehri olarak adlandırılır. Emirliğin ekonomik ve politik merkezidir. Dubai şehri özellikle çılgın binaları ve özel mağazaları, otelleri ve restoranları ile bilinmektedir. Emirliğin geri kalan bölgeleri, her şeyden önce, çok az insanın yaşadığı bir çöldür.

Dubai Şehrinin Konumu ve Coğrafyası

Dubai şehri deniz kenarında yer alır ve doğrudan komşu Emirliğin başkenti Sharjah ile sınırlanmıştır. Şehir merkezinin derinliklerinde bir deniz kolu, Khor Dubai uzanmaktadır. Dubai şehrinde yaklaşık üç milyon insan, Zürih şehrinin sadece yarısı büyüklüğünde bir alanda yaşıyor.

Dubai’nin Yapılaşması ve Mimari

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Dubai, yüksek irtifada inşa edilmiştir. Şehirde 22 bina bulunmakta olup, yüksekliği 300 metreden fazladır. Ayrıca Burj Khalifa adlı dünyanın en yüksek binası da Dubai’de yer almaktadır.

Dubai’nin Turistik ve Ekonomik Önemi

Dubai, birçok turisti çeken özel bir şehirdir. Her yıl 14 milyon yabancı ziyaretçi Dubai’yi ziyaret etmektedir. Şehir aynı zamanda dünyanın en zengin insanlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Ancak, nüfusun büyük bir kısmı fakir ülkelerden göçmenlerden oluşmaktadır.

Dubai’nin Haritası ve Genel Görünüm

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Dubai Hakkında Bilgi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş