Diş Hekimliği Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi

featured

Üniversite Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencileri için önlük giyme töreni gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen törene Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ataç ÇELİK, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Işıl SARIKAYA, akademik ve idari personel ile öğrenci ve aileleri katıldı.
Törende Eğitim Fakültesinden Doç. Dr. Özlem ONUK NATONSKI yönetiminde ve Dr. Öğr. Üyesi Yunus Utkan ÖZDEMİR’in piyano eşliğinde 1’inci sınıf öğrencileri tarafından “Gençlik Marşı” seslendirildi. Akabinde açılış konuşmalarına geçildi.
Fakülteye 1’inci sırada yerleşen Kadir Can GÜNEŞ yapmış olduğu konuşmada uzun ve zorlu bir çalışma sürecinin neticesini aldığını ifade ederek desteklerinden dolayı ailesine teşekkür etti. 5 yıllık eğitim sürecinde özveri, başarı, sorumluluk ve güzel arkadaşlıkların kendisine eşlik edeceğini belirten GÜNEŞ öğretim üyelerine şimdiden vermiş oldukları eğitimden dolayı teşekkürlerini iletti. GÜNEŞ, beyaz önlüğü akademik ve meslek hayatında kirletmeden taşıyacağına söz vererek konuşmasını sonlandırdı.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ataç ÇELİK yapmış olduğu konuşmada fakültenin tarihsel gelişimi ile ilgili bilgiler aktardı. Beyaz önlüğün anlamına değinen ÇELİK, beyaz rengin kirletilmemesi gereken tıbbi ahlakı, önlüğün ütüsünün meslekte ne tür zorluklarla karşılaşılırsa karşılaşılsın bozulmaması gereken iş disiplinini, önlüğün hoca tarafından giydiriliyor olmasının ise usta çırak ilişkisini temsil ettiğini belirtti. Beyaz önlüklerinin öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.
Açılış konuşmaları sonrasında Diş Hekimliği Fakültesi birinci sınıf öğrencilerine beyaz önlükleri giydirildi. Tören toplu fotoğraf çekimi sonrasında son buldu.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Diş Hekimliği Beyaz Önlük Giyme Töreni Gerçekleştirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir