DHMİ Mesai Saatleri Nelerdir?

featured

DHMİ mesai saatleri hakkında bilgi almak isteyenler için doğru yerdesiniz. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin sabit mesai saatlerihafta içi Pazartesi-Cuma günleri 08.30-17.30 arasındadır. Hafta sonu ve resmi tatillerde ise mesai yapılmamaktadır. Bununla birlikte, DHMİ personelinin görevlerine göre mesai saatleri değişebilir. Güvenli ve hızlı hava trafiği için çalışan DHMİ, hava limanlarının işletmeci kuruluşudur. Hava seyahati öncesinde DHMİ’nin mesai saatleri hakkında bilgi alarak planlamanızı yapabilirsiniz.DHMI Mesai Saatleri Nelerdir?

Türkiye’nin havacılık sektöründe öncü konumda olan devlet hava meydanları işletmeleri, çalışanlarına gerekli önemi vererek ekonomik açıdan da örnek teşkil etmektedir. Bu başarılı firmalarda çalışmak isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan biri ise DHMI mesai saatleridir. Bu konuya açıklık getirmek adına detaylı bir inceleme yapılması gerekmektedir.

Sefer Sayılarına Bağlıdır

DHMI, genel anlamda belirli bir çalışma saatine sahip olmakla birlikte uçuş seferine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Firma yaz dönemi ve kış dönemi olmak üzere iki ayrı saate göre çalışmaktadır. Her hafta, çalışanlarının çalışma saatleri, izin günleri ve diğer detaylar şeffaf bir şekilde belirlenmektedir.


Her Havaalanı İçin Farklılıklar Gösterir

Ülkemizde çalışma saatleri her havalimanı için farklılık göstermektedir. Genellikle 2-3 şehirden uçak gelen alanlarda tek vardiya bulunurken, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde çalışma saatleri vardiya sistemi ile belirlenmiştir.

Çalışma Saatleri Esnektir

DHMI’nin çalışma saatleri genel anlamda esnektir. Özellikle hac ve umre dönemlerinde uçak trafiği yoğunluğundan dolayı mesai saatlerinde esnemeler yaşanabilmektedir. Fakat bu durum daha çok Metropol şehirlerde görülmektedir. Büyükşehirlerde yoğun iş yüküne ve mesaiye maruz kalan çalışanlar, ek seferlerde de görev alarak fazla mesai yapma olanaklarına sahiptir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
DHMİ Mesai Saatleri Nelerdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir