Dersimiz Tokat Projesi’nin Protokolü İmzalandı

featured
Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleşen protokol imza programında konuşan Vali Numan Hatipoğlu, geçen yıl pilot olarak ilimizde başlamış olan projenin daha bir tebessüm ettiği hali ile sunulduğunu söyledi.
Geçen yıl itibariyle tarihi mekanlarda tarih,  sosyal bilgiler, edebiyat ve din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinin verilmesi ile ilgili olarak çalışma olduğunu hatırlatan Vali Numan Hatipoğlu, “Tokat yaklaşık 900 yüzyılı aşkın bir süredir Türk yurdu olarak varlığını ülkemiz içerisindeki en önemli  sembol olma değerlerini devam ettiriyor. Bu kapsamda da ilimizdeki tarihi ve kültürel değerlerimizin gençlerimizin özümseyerek görmeleri, hissetmeleri, yaşamaları ve bu tarihi kültürün farkına  varmaları bizim için çok önemli. Bu anlamda biz belli dersleri Tokat’taki tarihi medreselerde ki en başta Yağıbasan Medresesi,  Ulu Cami, Anadolu’nun ilk camilerinden olan Garipler Camisi gibi alanlarda yine inşası tamamlandığında Gökmedrese’de yine Vakıflar Bölge Müdürlüğümüzün kütüphanesi olan Halef Sultan Zaviyesi’nde ve benzeri alanlarda işleyeceğiz. Bu çalışmayla gençlerimiz nasıl bir büyük değer,  varlık üzerinde yaşadıklarını hissetsinler istiyoruz. Bu kapsamda da kurumlarımızla bir işbirliği protokolü hazırladık. İlimize ve gençlerimize hayırlı olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Konuşmanın ardından Vali Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yılmaz Kılınç ve İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir arasında protokol imzalandı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Dersimiz Tokat Projesi’nin Protokolü İmzalandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com
Portobet Giriş