Demirağ OSB ve ‘Lojistik Köy’ Projesi Sivas’a Güç Katacak

featured

Sivas’ın ekonomisine ve gelişmesine katkı sağlamak amacıyla yapılan çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. İlimizde altyapı çalışmaları devam eden ‘Lojistik Köy’ projesi ile Demirağ Organize Sanayi Bölgesi (2. OSB), üretim ve istihdam hedefleriyle şehrimize ayrı bir değer katacak. 

Sivas’a kazandırılan her projenin yakından takipçisi olan ve sahada incelemelerine devam eden Sivas Valisi Salih Ayhan, Demirağ OSB ile yanında altyapı çalışmalarına başlanan ‘Lojistik Köy’ projesi sahasında, projenin son durumu hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Vali Salih Ayhan’a Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu ve Ahmet Duman, Demirağ OSB Müdürü Mustafa Beştepe ile 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Emre Torun’da eşlik etti.

-Şehrin Geleceğine Yön Veriyoruz

Vali Salih Ayhan, dünyada etkisini gösteren ve Türkiye’nin de içinde bulunduğu Covid-19 salgınına rağmen Sivas’taki yatırımlara ara verilmeden devam edildiğini ifade ederek, şehrin geleceğine yön verecek projeleri hız kesmeden kazandırmaya devam ettiklerini söyledi. Sanayi, turizm ve tarım olmak üzere birçok alanda sürdürülen çalışmaların Sivas’a ivme katacağını ifade eden Vali Ayhan, bu hizmetlerin başında altyapı çalışmaları devam eden ‘Lojistik Köy’ projesi ile inşaat çalışmaları devam eden Demirağ Organize Sanayi Bölgesi geldiğini belirtti.

-Demirağ OSB Şehrin Lokomotifi Olacak

Sivas’ta sanayi alanında yapılan hizmetlerin yeni bir değişim dönüşüm hareketinin başlangıcı olduğunun altını çizen Vali Salih Ayhan, “Sivas’ta 1. OSB’de çok sayıda yer tahsisi yapıldı. Yeni üretim sahaları, yeni iş kapıları açılacak. Neredeyse yer kalmadı. Diğer yandan ilimize kandıracağımız ve inşaat çalışmaları devam eden Demirağ OSB’de şehrin lokomotifi olacak. Çok sayıda firma inşallah bu bölgede yatırım yapacak.  Burası Sivas’ın cazibe merkezi olacak. Hedeflerimiz ve hayallerimiz büyük. Tünelin ucu göründü. Sivas, ağır sanayide söz sahibi olacak.“ dedi.

-Lojistik Köy Projesi ve Demirağ OSB Bir Birine Güç Verecek

Lojistik Köy Projesi ile Demirağ OSB’nin tamamlanması için çalışmalara ağırlık verileceğini aktaran Vali Ayhan, “İki projenin aynı bölgede ve yan yana olması bir birine güç verecek.  Şehrimizin tüm mekanizmaları bu bölgeye destek veriyor.” dedi. Demirağ OSB’nin yatırımcı çekmeye başladığını, daha tamamlanmadan iki büyük firmanın yer tahsisi yaptığını sözlerine ekleyen Vali Ayhan, “İki büyük firmamız, 600 milyon TL değerinde yatırım yapma kararı aldılar. İnşallah fabrikalarımızın temelini hep beraber atacağız.” dedi.

-Ortak Akla Önem Vereceğiz

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise, şehrin ağır sanayisine katkı sağlayacak Demirağ OSB ve ‘Lojistik Köy’ projelerinin, ortak aklın ürünü olduğunu ifade ederek, “Cazibe merkezi olacağını düşündüğümüz Demirağ OSB, her yönüyle Sivas’ın geleceğine yön verecek. Üretim odaklı ortaya koyduğumuz fikir iş birliği ile Sivas kazanacak, hemşerilerimiz de yeni yapılacak olan yatırımlarla iş sahibi olacak.” dedi.

-Demirağ OSB Özel Teşvik Bölgesi Olarak İlan Edilecek

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla Demirağ OSB’nin özel teşvik bölgesi olarak ilan edileceğini ifade eden Başkan Bilgin, “Sivas’ın bacası tütecek. Hepimizin yapması gereken tek şey, bu salgın döneminde üretim ve istihdam odaklı yapılacak çalışmaları desteklemektir.” diye konuştu.

-Sivas’ın İncisi 2 Projemiz Sivas’a Hayırlı Olsun

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken’de yaptığı konuşmada;  Demirağ OSB’nin Sivas’ın en önemli istihdam alanı olduğunu ifade ederek, bölgede yeni teşvik yasasıyla istihdam sayısının ciddi oranda artacağına dikkat çekti. Birlik-beraberlik ruhu içerisinde şehrimize en güzel hizmetleri kazandıracaklarını anlatan Başkan Eken,” Sivas’ın incisi Demirağ OSB ve ‘Lojistik Köy’ projeleri Sivas’a hayırlı olsun.” dedi.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Demirağ OSB ve ‘Lojistik Köy’ Projesi Sivas’a Güç Katacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com