Cumhurbaşkanı Erdoğan: Örgüte katılım durma noktasına geldi

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece sınırlarımız içinde değil, Irak ve Suriye’de de başını kaldıramaz hale getirildiğini belirtti. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminin unutulmayacağını, bu alçaklığa karşı milletin vicdanına havale edildiğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece ülkemizde değil, Irak ve Suriye’de de etkisiz hale getirildiğini söyledi. 15 Temmuz darbe girişimi ise hiçbir zaman unutulmayacak ve milletin vicdanına havale edilecektir. Sayın Cumhurbaşkanı, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece ülkemizde değil, Irak ve Suriye’de de etkisiz hale getirildiğini dile getirdi. 15 Temmuz darbe girişiminin ise asla unutulmayacağını ve milletin vicdanına bırakılacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece ülkemizde değil, Irak ve Suriye’de de etkisiz hale getirildiğini belirtti. 15 Temmuz darbe girişimini de asla unutmayacaklarını ve bu konuda milletin vicdanına havale ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece ülkemizde değil, Irak ve Suriye’de de başını kaldıramaz hale getirildiğini dile getirdi. Ayrıca, 15 Temmuz darbe girişimini unutmayacaklarını ve bu alçaklığın milletin vicdanına havale edildiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece sınırlarımız içerisinde değil, Irak ve Suriye sahasında da başını kaldıramaz hale getirildiğini ifade etti. Aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimini de unutmayacaklarını ve milletin vicdanına havale edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece sınırlarımız içerisinde değil, Irak ve Suriye sahasında da başını kaldıramaz hale getirildiğini belirtti. Ayrıca, 15 Temmuz darbe girişimini de unutmayacaklarını ve bu alçaklığın milletin vicdanında kalacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Polis Meslek Yüksekokulları Mezuniyet Töreni’nde yaptığı konuşmada, bölücü terör örgütüne katılımın durma noktasına geldiğini ve örgütün sadece sınırlarımız içerisinde değil, Irak ve Suriye sahasında da başını kaldıramaz hale getirildiğini ifade etti. Aynı zamanda 15 Temmuz darbe girişimini unutmayacaklarını ve milletin vicdanına havale edeceklerini söyledi.

 

“KENDİMİZİ GÜVENDE HİSSEDİYORSAK BUNUN ARKASINDA EMNİYET TEŞKİLATIMIZIN EMEĞİ VAR”

Bugün mezun olanlar da aynı gayreti sergileyeceklerdir. Mezun olan misafir öğrencilerimize bundan sonraki meslek hayatlarında başarılar diliyorum. Bugün 2 bin 089 polis memurunun katılımıyla emniyet teşkilatımız daha da güçlenecektir. Bu vesileyle ülkemizin dört bir köşesinde asayişi, güvenliği ve huzuru sağlamak amacıyla görev yapan tüm polislerimize teşekkür ediyorum. Millet olarak kendimizi güvende hissediyorsak, bunun arkasında emniyet teşkilatımızın emeğinin olduğunu biliyoruz. Sizler, ifa ettiğiniz ve edeceğiniz görevlerle aynı zamanda devletimizin bekasının ve toplumsal barışımızın teminatısınız. Ekonomide elde ettiğimiz başarıların, ticarette yakaladığımız ivmenin, terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadelenin, özetle asayişle birlikte diğer alanlarda sağladığımız kazanımların baş aktörlerinden biri de siz emniyet teşkilatının mensuplarısınız.

“70 YIL DA GEÇSE 15 TEMMUZ’U UNUTMAYIZ”

Deprem felaketlerinin ardından, emniyet birimlerimiz hızla harekete geçti. Mesai arkadaşlarımızın depremde şehit düşmelerine rağmen, güvenlik koruyucularımız büyük bir özveriyle görevlerini yerine getirdi. Depremin 11 ilimizi ve 14 milyon insanımızı etkilediği düşünüldüğünde, bazı münferit olaylar dışında süreç başarılı bir şekilde yönetildi. Türkiye, bu sınavı başarıyla geçti. Depremde hayatını kaybeden 216 emniyet mensubunu rahmetle anıyorum. Türkiye, depremden sadece 3 ay sonra hiçbir sorun yaşamadan ve demokrasiye yakışır bir olgunlukla üst üste iki seçimi başarıyla gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta cumartesi günü, 15 Temmuz’un 7. yıl dönümünü geride bıraktık. Demokrasi tarihine altın harflerle yazılan bu kıyamı bir kez daha hatırladık. Maruz kaldığımız ihanet karşısında öfkemiz daha da arttı. 7 yıl, 70 yıl da geçse 15 Temmuz’u asla unutmayacağımızı tüm dünyaya ilan ettik. Özel Harekat Başkanlığı’na ve Havacılık Başkanlığı’na yapılan ihaneti hiçbir zaman unutmayacağız. 253 vatan evladını şehit verdik, bunların arasında 63 polisimiz bulunuyordu. Sadece Gölbaşı’nda 53 evladımız şehit edildi. İnsanlık böylesine bir ihanet ve alçaklık görmedi. Bu durumda, 15 Temmuz’a kontrollü darbe diyenleri milletimizin vicdanına havale ediyorum. Eğer 15 Temmuz’da, evlatlarımızın nasıl bir mücadele verdiğini görmek isterseniz, yanı başımızdaki müzeyi ziyaret edin.

“BÖLÜCÜ ÖRGÜTE KATILIM DURMA NOKTASINA GELDİ”

15 Temmuz’da, gerçekleri yüzleşmeye davet ediyorum. FETÖ’cü teröristlerin masum ilan edilmesiyle ortaya çıkan acıları, kendi gözlerinizle görün. Terörü öven gazeteci kılıklı tetikçilere ve 6-8 Ekim olaylarının faillerine gösterdiğiniz vefa, vatan için şehit düşen kahramanlara da gösterin. FETÖ’nün devlet içindeki uzantılarını büyük ölçüde tasfiye ettik ve mahrem yapılanmalarına yönelik operasyonlarımız kesintisiz devam ediyor. Bölücü terör örgütüne karşı mücadelemiz neredeyse durma noktasına geldi. Teröristlerin sığındıkları yerlere giriyor ve onları yok ediyoruz. Bu başarının sahibi sizlersiniz. İnanıyorum ki, bu operasyonlarla teröristlere zor günler yaşatacağız. Örgüt sadece sınırlarımız içerisinde değil, Irak ve Suriye’de de etkisiz hale getirildi. Bölücü örgüt mensuplarına şehitlerimizin kanının ve vatandaşlarımıza yaşattıkları acının bedelini misliyle ödettik. Türkiye’ye uzanan kirli elleri nerede olursa olsun, elimizden geldiğince engellemeye kararlıyız. Terör örgütlerinin varlığı, ülkemizde güvende hissetmemizi engelliyor. İçerde ve sınırlarımız ötesinde terör unsurları var oldukça, Türkiye’nin Yüzyıl Vizyonu’nu hedeflediğimiz hızda gerçekleştiremeyiz. Kandil’deki terör örgütünün liderlerinin etkisiz hale getirilmesi, siyasetimizi etkileme çabalarını engelleyecektir. 14, 15, 16 yaşındaki kızları ailelerinden koparıp Kandil’e getiren ve orada taciz eden terör liderlerine karşı sert bir şekilde mücadele ediyoruz.

“YASA DIŞI GÖÇ SORUNUNA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Türkiye’de bazı çevrelerin, özellikle seçim dönemlerinde istismar ettikleri göçmen meselesinin çözüme kavuşturulması terör örgütleriyle etkili bir mücadeleyi gerektirmektedir. Suriye’deki ölümden kaçarak ülkemize sığınan kardeşlerimize, maalesef ana muhalefetin insani bir yaklaşım sergilememesi üzücü bir durumdur. Suriye ve Irak’taki terör saldırıları devam ettiği sürece, sığınmacıların kendi topraklarına dönüşleri beklenenden daha uzun sürebilir. Terörden arındırıp güvenli hale getirdiğimiz bölgelere yaklaşık 600 bin sığınmacı geri döndü ve briket evler projesiyle 90 bine yakın aileye barınma imkanı sağlandı. Sığınmacılara karşı nefret söylemlerine prim vermek, bir Müslüman Türk’e yakışmayan bir tutumdur. Mazlumları kökenlerine göre yargılamak da bize yakışmaz. Yabancı düşmanı fikirlere kaymak da bize yakışmaz. Mazlum ve mağdura kucak açarken, gerçekçi uygulamalarla yasa dışı göç sorununa kalıcı çözümler üretmeye devam edeceğiz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Örgüte katılım durma noktasına geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com