Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze için kıyamdayız! İsrail’in savaş suçlusu olduğunu dünyaya duyuracağız…

featured

Büyük Filistin Mitingi’nde Recep Tayyip Erdoğan’ın tepkisiCumhurbaşkanı Erdoğan, Büyük Filistin Mitingi’nde önemli bir konuşma yaptı ve “İsrail’in savaş suçlusu olduğunu tüm dünyaya duyuracağız” dedi. Erdoğan ayrıca, Gazze için “kıyamdayız” diyerek Filistin davasına sahip çıkan vatandaşlara seslendi. Mitinge Cumhur İttifakı üyeleri de katıldı.Vatandaşların desteğiAtatürk Havalimanı’nda Türk bayrakları ve Filistin bayrakları taşıyan yüzlerce vatandaş miting alanına akın etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra diğer siyasi liderler de mitinge katıldı.Erdoğan’ın konuşmasıCumhurbaşkanı Erdoğan, mitingde “Gazze için de kıyamdayız” ifadelerini kullanarak İsrail’in savaş suçlusu olduğunu tüm dünyaya duyuracaklarını açıkladı. Konuşmasında şunları söyledi:“Sevgili İstanbullular, bir araya geldiğimiz bu önemli günde, Filistin davasına sahip çıkan her birinize teşekkür ediyorum. Sizler, Gazzeli mazlumlara umut oluyor ve onların sesi oluyorsunuz.Ecdadımızın şehitlerini, gazilerini ve kahramanlarını rahmetle anıyorum. Onların bize bıraktığı bu toprakları vatan olarak korumak ve yaşatmak için mücadele etmeliyiz.Anadolu Selçuklu Devleti’nden Osmanlı’ya ve Cumhuriyet’e kadar tarih boyunca bu topraklarda hüküm sürdük. Bu devletlerin kurulmasında ve yaşatılmasında emeği geçenleri minnetle anıyorum.Coğrafyamızda bayrağımızın gururla dalgalanması, ezanlarımızın sonsuza kadar okunması için emek veren herkese teşekkür ediyorum.”Mitinge katılanlar arasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve diğer siyasi liderler de yer aldı.Sonuç olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyük Filistin Mitingi’ndeki konuşması, İsrail’in savaş suçlusu olduğunu tüm dünyaya duyurma ve Filistin davasına destek olma amacını taşıyordu. Vatandaşların yoğun katılımı ve siyasi liderlerin bir araya gelmesi, Filistin meselesinin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu gösteriyordu.

“Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız”

Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız“Netanyahu nasıl teröristse Hamas’ta teröristmiş”“Gazze’yi uzakta çok uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor”
Sizin bugün burada öyle büyük bir milletsiniz ki bunu farklı bir şekilde ortaya koydunuz.Maalesef ülkemin siyasileri içerisinde Hamas’ı Netanyahu’ya bırakan talihsizler var.Kırım’dan Karabağ’a, Bosna’dan Kerkük’e, Filistin’den Türkistan’a, Afganistan’dan Çeçenistan’a pek çok coğrafya için biz gözyaşı döktük.
Öyle büyük bir millet ve devletiz ki ne gücümüz ne derdimiz ne mücadelemiz sadece kendi sınırlarımızda kaimdir.Netanyahu nasıl teröristse Hamas’ta teröristmiş.Ömrümüz boşuna geçmedi.
Yarın cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılının coşkusunu yaşarken bugün Gazze için yüreklerimizin yangınını cümle aleme haykıracağız.Yazıklar olsun. Hamas nedir, Hamas kimdir bundan bi haber olan bedhahlar talihsizler var.Bugün birileri Gazze’yi uzakta bizimle hiç alakası olmayan bir yer gibi görüyor hatta bunu açıkça söylüyor.
Tıpkı geçmişte Trakya’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da, Doğu Akdeniz kıyılarının her karışında, Orta Asya’nın, Güney Asya’nın, Afrika’nın dört bir yanında bir zamanlar biz de millet hem nasıl bir milletmişiz gelmişiz dünyaya millet, milliyet nedir öğretmişiz.Onlara ülkemde oy atanlar da şu anda iyi düşünmesi lazım. Onlara oy verenler iyi düşünmesi lazım.Tıpkı Edirne ne ise Üsküp’ün Mardin neyse Musul’un Gaziantep neyse Halep’in o olduğu gibi Gazze de vatan topraklarının bir parçasıydı. Nereden nereye geldik?
Velhasıl ufkumuzun uzandığı her yerde kalplerini ve gözlerini bize çevirmiş kardeşlerimizin derdi ile dertlendiğimiz yardım eli uzattığımız gerektiğinde sınırlarımızı açtığımız kardeşlerimize yaptığımız gibi Gazze için de bugün olduğu gibi kıyamdayız.Bugün burada yaşadığımızı tarih bize yaşatmasın inşallah. Bizim ve bizden önceki kuşağın gençliği dünyanın dört bir yanındaki kardeşlerimizin yaşadığı acıları takip etmekle, anlatmakla, telkin etmekle geçti.

“Türkiye asla bitmeyecek büyük tehditlerin hedefinde bir ülkedir”

Alt Başlıkİlgili Anahtar Kelimeler
Türkiye’nin BüyüklüğüTürkiye, tarih, kültür, medeniyet, devlet, büyük tehditler
İsrail ve Hamasİsrail, Hamas, terör örgütü, Gazze’deki katliam
Erdoğan’ın KonuşmasıTürkiye, sana borçlu değil, Erdoğan, Batı, rahat konuşmak
Batı’nın İki YüzlülüğüUkrayna savaşı, siviller, çocukların ölümü, Batı, hilal-haçlı mücadelesi
Türkiye’nin KararlılığıTerörle mücadele, başarı, gece ansızın gelebiliriz, Libya, Karabağ, Ortadoğu
Batı’nın SorumluluğuGazze’deki katliam, Batı, İsrail, piyonlar, oyun, İsrail yönetimi, para, silah, Irak, Suriye, teröristler

“Türkiye’nin Büyüklüğü”Türkiye, tarihi, kültürü, medeniyeti ve devletiyle büyük bir ülkedir. Türkiye, asla bitmeyecek büyük tehditlerin hedefinde olan bir ülkedir.“İsrail ve Hamas”Hamas, terör örgütü değildir, bunu söylediğimiz için İsrail oldukça rahatsız oldu. Zaten bundan başka bir tepki beklemiyorduk. Bizim inancımıza göre sadece Allah galip gelir. Gazze’deki katliamı tel’in etmekle kalmıyor, aynı zamanda kendi bağımsızlığımızı ve geleceğimizi koruyoruz.“Erdoğan’ın Konuşması”İsrail, buraya nasıl geldi? İşgalci bir gücüsünüz ve terör örgütüsünüz. Türk milleti bunu biliyor. Batı size borçlu olabilir, ancak Türkiye size borçlu değil, bu yüzden bu kadar rahat konuşuyoruz.Türkiye, size borçlu olmadığı için Erdoğan böyle konuşuyor. Ancak ne yazık ki Batı’nın diğer ülkeleri size borçlu oldukları için aynı şekilde konuşamıyorlar. Onlar sizi ziyaret ediyorlar ve sizden af diliyorlar. Biz ise mazlumların yanındayız.“Batı’nın İki Yüzlülüğü”Daha dün Ukrayna savaşında ölen siviller için gözyaşı dökenler, bugün masum çocukların ölümünü sessizce izliyorlar.Ukrayna’da ölenler için gözyaşı döktünüz, peki Gazze’de ölen bu çocuklar için neden sesiniz çıkmıyor? Batı’ya sesleniyorum, bir haçlı-hilal savaşı mı başlatmak istiyorsunuz?Bu millet dik bir duruş sergileyerek ölmeyecektir. Libya ve Karabağ’da olduğu gibi Ortadoğu’da da aynı kararlılıkla hareket ediyoruz.“Türkiye’nin Kararlılığı”Terörle mücadelede herhangi bir başarı elde ettiysek, onları aşarak başardık. Bundan sonra da gece ansızın gelebiliriz şiarıyla çizdiğimiz yolda ilerlemeye devam edeceğiz.“Batı’nın Sorumluluğu”Amerika, Avrupa ve tüm Batı piyonlarından bahsediyorum. Gazze’deki katliamın en büyük sorumlusu Batı’nın kendisidir. Gazze’de yaşanan katliam tamamen Batı’nın eseridir.Herkes bilmektedir ki İsrail, sadece gerektiğinde feda edilecek bir piyondur.Bölgede oynanan oyunun gerçek sahipleri, İsrail yönetiminin şımarıklıklarına göz yumanlardır. Batı, kirli işlerini kendi elleriyle yapmadan, araçları satın alarak yürütmeyi tercih eder.Biz bunları iyi tanıyoruz. Hiçbir oyun sonsuza kadar sürmez, aynı şekilde Batı’nın bu kirli oyunu da artık açığa çıkmıştır. Irak ve Suriye’de karşılaştığımız teröristlerin arkasında kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz.Amerika ve İsrail arka plandadır. Para silahı satın alır. Biz bunları çok iyi biliyoruz.

“İsrail biz de seni savaş suçlusu olarak dünyaya ilan edeceğiz”

İsrail’i dünyaya savaş suçlusu olarak tanıtıyoruzİsrail, 22 gündür açıkça savaş suçu işliyor. Biz de İsrail’i dünyaya savaş suçlusu olarak tanıtıyoruz ve bu konuda hazırlık yapıyoruz.Batılı liderler ise İsrail’e ateşkes çağrısı yapmıyor. Ey Batı, kaç kadın ve çocuğun ölmesi gerekiyor ateşkes ilan etmeniz için?Gazze’de katliam devam ediyorGazze’de savunma değil, katliam yürütülüyor. Dün gece Gazze’nin durumunu gördünüz, her yer karanlık. Gazze’deki doktorlar operasyonlarını karanlıkta yapmak zorunda kalıyor. Dünya ise sessiz kalıyor.Şehitlerin sayısı artıyorİsrail’in 7 Ekim’de başlattığı saldırılarda şehit olan çocukların sayısı 3 bin 600’ü bulmuş, toplam şehit sayısı ise 7 bin 700’e ulaşmıştır. Dün gece yaşananlar tam bir cinnet hareketidir. Ancak Gazze halkının sergilediği vakur ve kararlı duruş tarihe şanlı bir direniş hikayesi olarak geçecektir.Türk milletinin merhamet duygularını engellemeyinTürk milletinin merhamet duygularını engelleyecek tavırlardan kaçının. Bugün bize kulak verin ve mazlumlara yardım ulaştırma taleplerimize kulak verin. Diyalog çağrımıza kulak verin. Birleşmiş Milletler’de yapılan oylamada 120 ülke İsrail’e ateşkes çağrısı yaptı, 40 ülke çekimser kaldı, 13-14 ülke ise İsrail’in yanında yer aldı. İsrail, dünyada yalnızlığa mahkum olduğu gibi, bundan sonra da mahkum olacak.BM’nin aldığı karar önemli bir adımdır. İsrail’in topraklarındaki sivillere yönelik saldırıları doğru bulmuyoruz. İsrail’in topraklarında kaç sivilin hayatını kaybettiği ise açıklığa kavuşturulmadı. Her sivilin hayatını kaybetmesi bizleri üzüntüye boğuyor.HTML tablosu:

İsrail’in Saldırı Süresi22 gün
Şehit Olan Çocuk Sayısı3,600
Toplam Şehit Sayısı7,700
Birleşmiş Milletler’deki Destek120 ülke (evet), 40 ülke (çekimser), 13-14 ülke (Hayır)
HTML listesi:
  • Türk milletinin merhamet duygularını engellemeyin.
  • Gazze’de katliam devam ediyor.
  • İsrail’in saldırı süresi 22 gün.
  • Şehit olan çocuk sayısı 3,600.
  • Birleşmiş Milletler’de 120 ülke İsrail’e ateşkes çağrısı yaptı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gazze için kıyamdayız! İsrail’in savaş suçlusu olduğunu dünyaya duyuracağız…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

meritking giriş meritking kingroyal madridbet giriş idealacesports.com