takip et takip et
Manşet

26 Mayıs 2019 - 20:39:21

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Partililerle Buluştu: Bir Üye Yanında İki Oy Daha Getirsin Mesele Bitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da AK Partililerle bir araya geldiği iftarda açıklamalarda bulunarak, “İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. Bir üye birlikte iki oy daha getirsin mesele bitti.” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partililerle buluştuğu iftar yemeğinde açıklamalarda bulunarak, “İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. İstanbul’da bu kadar üyeye sahipsek sadece […]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da AK Partililerle bir araya geldiği iftarda açıklamalarda bulunarak, “İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. Bir üye birlikte iki oy daha getirsin mesele bitti.” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partililerle buluştuğu iftar yemeğinde açıklamalarda bulunarak, “İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. İstanbul’da bu kadar üyeye sahipsek sadece İstanbul üyelerimizi ciddi anlamda çalıştıralım. Bir üye birlikte iki rey daha getirsin mesele sonlanmış oldu ama üyelerimizi çalıştıralım önce. ‘Üyeyim fakat çalışmıyorum’ olmamaktadır, üyeliğin bir sorumluluğu mevcut.” dedi.

“ÜYELİĞİN BİR SORUMLULUĞU VAR”

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

“ÜYEYİM AMA ÇALIŞMIYORUM OLMAZ”

“İstanbul’da 2 milyon 300 bin üyeye sahibiz. İstanbul’da bu kadar üyeye sahipsek sadece İstanbul’daki üyelerimizi ciddi açıdan çalıştıralım. Üyelerimiz arazide bir çalışsın. Bir aza birlikte iki rey daha getirsin sorun bitti ama üyelerimizi çalıştıralım ilkin. ‘Üyeyim ama çalışmıyorum’ olmamaktadır, üyeliğin bir sorumluluğu var. Kadın kollarımızın 4,5 milyonu aşan, gençlik kollarımızın 1,5 milyonu kabul eden aza sayıları Türkiye’deki öteki tüm siyasi partilerin yekün aza sayısından dahi fazladır. Genel Başkanı şekilde teşkilatlarımızın, özellikle de mahalle temsilcilerimizin çalışmalarına her zaman özel önem verdim ve destekledim.”

“YSK’NIN KARARINI İSABETLİ BULUYORUZ”

Erdoğan, İstanbul’da bir yenileme seçimi olduğunu ifade ederek, YSK’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin 23 Haziran’da yenilenmesine karar verdiğini anımsattı.

Bu kararın verilmesinin arkasında 31 Mart seçimlerinde yaşanmış olan ve tüm bunlar de belgeleriyle kanıtlanmış kanunsuzluklar, organize usulsüzlükler, özensizlikler, hırsızlıklar, yolsuzluklar olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyleki konuştu:

“MİLLİ İRADE HIRSIZLIĞI TAM BİR FELAKETTİR”

“Her hırsızlık kötüdür ama rey hırsızlığı, milli irade hırsızlığı tam bir felakettir. Çünkü bireysel hırsızlıkta bir kişinin malını çalarsınız, milli irade hırsızlığında bütün milletin hakkını çalmış olursunuz. Biz bu süreçte attığımız adımlarla milletimizin hakkını, hukukunu, iradesini korumak için mücadele ettik, zira YSK’nin seçimin yenilenmesi kararını isabetli buluyoruz. Seçim geçmişine kadar geçecek yaklaşık bundan böyle 4 hafta mevcut. Bu sürecin gerekçelerini İstanbul halkına oldukça iyi bir şekilde anlatmamız gerekiyor. YSK’nin gerekçeli sonucunda bütün bilgiler, belgeler, tartışmalar, değerlendirmeler yer ediniyor. Ana hatlarıyla baktığımızda YSK’nin iptal kararını iki temel sebebe dayandırdığını görüyoruz. Birincisi işgören olması ihtiyaç duyulan sandık kurulu başkanlarından bir kısmının kanunun açık emrime karşın özel sektör mensuplarından, emeklilerden veya ne meslek yaptığı meçhul kişilerden seçilmiş olmasıdır. Bilindiği gibi YSK, seçimin yenilenmesi kararını ancak neticeye etken olacak neticeler doğuracak durumlar ortaya çıkması şeklinde almaktadır. Yani haklı da olsanız her itiraz seçimin yenilenmesi kararının verilmesini gerektirmiyor. “


Kaynak

https://www.haberler.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-istanbul-u-12088245-haberi/

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

SafaTV © Copyright Tüm Hakları Saklıdır

PressTR